5 zachwycających lamp podłogowych do nowoczesnych wnętrz

5 zachwycających lamp podłogowych do nowoczesnych wnętrz
Szeroko pojęty minimalizm oraz oszczędne gospodarowanie dostępnym metrażem to cechy najważniejsze wyróżniające nowoczesne, modernistyczne aranżacje, w których uzyskanie jak największej wolnej przestrzeni stanowi podstawowy cel. Obecność lamp podłogowych znajduje zatem swoje racjonalne uzasadnienie. Pozwala bowiem w optymalny sposób doświetlić wnętrze, bez potrzeby kupowania dodatkowego umeblowania, na którym można byłoby umieścić lampę, a które w sposób znaczący zagraciłoby posiadany metraż. Emitowane światło punktowe przełamuje surowy wygląd designerskich pomieszczeń, sprawiając że stają się przytulne i klimatyczne. Jeśli połączymy to z nietypowym wzornictwem, niekonwencjonalnymi materiałami użytymi do produkcji oraz intrygującym kształtem, uzyskujemy oświetlenie idealne, doskonale wpisujące się w wystrój minimalistycznych aranżacji.

Nowoczesne lampy podłogowe – przegląd inspiracji

czarna lampa podłogowa
Przeglądając asortyment sklepu BBHome, napotkamy na wiele zachwycających propozycji, znajdujących zastosowanie w wielu wnętrzach – bez względu na styl, w jakim zostały urządzone.

1. Miłośnicy surowych, industrialnych przestrzeni z pewnością zainteresują się naszą najnowszą propozycją. To metalowa lampa podłogowa Giant XL: https://bbhome.pl/lampy/lampy-podlogowe/lampa-podlogowa-giant-black-305×165-cm/ która wyglądem imituje tradycyjną lampę biurkową z regulowanym ramieniem, w znacznie większym powiększeniu.

2. Ascetyczny wygląd przemysłowych aranżacji podkreśli także model Cool Matt: https://bbhome.pl/lampy/lampy-podlogowe/lampa-podlogowa-czarna-cool-matt-153-cm/ utrzymany w rozmaitej kolorystyce, będącej dopełnieniem posiadanego mieszkania, jak i indywidualnych oczekiwań.
3. i 4. Z kolei w skandynawskich aranżacjach idealnie odnajdzie się prosty, ale bardzo dekoracyjny model Splitit z drewnianymi nogami: https://bbhome.pl/meble/krzesla/krzeslo-tapicerowane-bukowe-split-ton-fabric-2/.
Stonowany design podkreślony białym lub czarnym abażurem doda nowoczesnego wyrazu, nie przytłaczając wnętrza.
5. Nie lada gratkę znajdą także dla siebie najbardziej wymagający klienci. Z myślą o nich dedykujemy asortyment lamp Eichholtz, których wysmakowany design łączy się z wysoką jakością wykonania. Model Demoiselle Silver w stylu modern classic dopełni aranżację, nadając jej nieszablonowego wyrazu.

Zmiana abażuru = zmiana wyglądu wnętrza

Marka Eichholtz to nie tylko lampy. To także nowoczesne abażury, których wyjątkowy charakter wprowadzi wyrazisty akcent dekoracyjny do każdego wnętrza. Klosze pasujące do opraw nie tylko tej marki, pomogą wydobyć dekoracyjny nastrój w domowej przestrzeni, przy okazji przeprowadzając wyraźną metamorfozę. Wprowadzą powiew delikatnego odświeżenia, nie tracąc ze swojego funkcjonalnego zastosowania. W karmelowej: https://bbhome.pl/lampy/abazury/xxx-eich-bouilotte-gold-35x25x20cm/, a może czarnej odsłonie?srebrna lampa podłogowa