Abażury do lamp stołowych według stylów

Abażury do lamp stołowych według stylów
Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że abażur stanowi jeden z najważniejszych elementów całej lampy. Rozmiar, kolor i kształt decyduje o całym wyglądzie, kreując klimat i atmosferę we wnętrzu. Z dużą różnorodnością spotkamy się, jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj zastosowanego materiału. To od niego w dużym zakresie będzie decydował fakt, do jakiej aranżacyjnej stylistyki będzie pasował. W naszym sklepie znajdziemy wiele rozmaitych produktów, utrzymanych w konwencji najbardziej odpowiadającej osobistym preferencjom.

We wnętrzach inspirowanych naturą

Współczesna branża wnętrzarska stawia na naturalność, zarówno jeśli chodzi o dobór kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Nie inaczej jest w przypadku abażurów. Szczególnie, jeśli pod lupę weźmiemy modele rattanowe i wiklinowe. Niezastąpione w aranżacjach rustykalnych, prowansalskich, skandynawskich czy shabby chic. Dostępne nie tylko na niewielkie lampy stołowe, ale również na większe, np. stojące, będące wspólnym mianownikiem dla zastosowanego oświetlenia.

abażur w ciemniejszej tonacji

Do przestrzeni, w których rządzi nowoczesność

Wyobraźnia projektantów jest tak samo imponująca, jak potrzeby współczesnych odbiorców. Jako że z roku na rok rośnie zainteresowanie stylem minimalistycznym, w sprzedaży znaleźć można abażury jedwabne, aksamitne, lakierowane czy kryształowe, będące synonimem luksusu, prestiżu i nowatorskiego podejścia do kwestii urządzania wnętrz. Idealne do przestrzeni glamour, nowojorskich czy nowoczesnych.

W stylu retro…

Trendem, który depcze po piętach szeroko pojętemu modernizmowi, jest styl retro. Jeszcze do niedawna rządzący wyłącznie w wielkomiejskich łazienkach, dziś z dumą gości w pozostałych częściach pomieszczenia, zdobiąc abażury lamp stołowych. Czym zatem powinien się charakteryzować? Przede wszystkim obecnością falbanek, frędzelków czy subtelnych haftów, które wprowadzą do każdej wnętrzarskiej powierzchni powiew romantycznego klimatu.

czarny abażur do lampy stołowej

Szeroko pojęta różnorodność…

Przeglądając asortyment abażurów, możemy natrafić nie tylko na bogaty wachlarz kolorów, ale również kształtów. Dla miłośników tradycji oddane są modele tradycyjne, utrzymane w kształcie koła. Z kolei dla fanów niecodziennych rozwiązań, przygotowano ofertę prostokątnych, kwadratowych, jak i owalnych kloszy. Z racji dużego przekroju wymiarów, dopasowanie abażuru do stylistyki mieszkania, jak i pozostałego oświetlenia, nie będzie stanowiło najmniejszej trudności. Zwłaszcza, że wiele dostępnych kloszy jest dostępnych w różnych wymiarach, co pozwoli na przyozdobienie wszystkich lamp w ten sam sposób. W rezultacie, możliwe okaże się uzyskanie spójnej i harmonijnej aranżacji, w której każdy, nawet najdrobniejszy detal jest ściśle przeanalizowany i dopasowany.
Sprawdź naszą ofertę abażurów do lamp stołowych: https://bbhome.pl/lampy/abazury/abazury-do-lamp-stolowych/