Alternatywa dla obrazu, czyli gobelin w nowoczesnym wnętrzu

Alternatywa dla obrazu, czyli gobelin w nowoczesnym wnętrzu

Gdy myślimy o projektowaniu wnętrz na myśl przychodzi lista niezbędnego sprzętu i umeblowania. Wielu osobom wydaje się, że jest to pierwszy i zarazem ostatni etap w kierunku stworzenia wnętrza idealnego. Bzdura! Choć meble i przedmioty codziennego użytku są niezwykle ważne i potrzebne to jednak nie spełniają one funkcji dekoratorskiej, równie ważnej jak i ta czysto funkcjonalna. Aby wnętrze było przytulne i ciepłe do mebli muszą dołączyć dodatki, dzięki którym każda aranżacja, i to bez względu na zastosowany styl, stanie się przyjazna i klimatyczna. Puste ściany bez tkanin, tapet i przykuwających wzrok detali podświadomie negatywnie działają na naszą psychikę, są źródłem niepokoju i dyskomfortu. Ozdabianie ścian swoich domostw to naturalny odruch człowieka, obecny w historii ludzkości od czasów jaskiń w Lascaux, kiedy człowiek pierwotny uwiecznił na ścianie jaskini, którą zamieszkiwał sceny polowań i w ten sposób dał wyraz immanentnej ludzkiej potrzebie dekorowania swojego najbliższego otoczenia. Czym zatem dekorować ściany, aby móc czerpać przyjemność z przebywania w ładnym wnętrzu?

Gobeliny na ścianę

Gobeliny i ich powrót w wielkim stylu

Słoneczniki Van Gogha, jeleń na rykowisku lub scenka rodzajowa Kossaka przychodzą jako pierwsza myśl, gdy myślimy o dekoracji ścian w duchu tradycji i konwenansu. Czarno-białe rodzinne zdjęcia i malarstwo abstrakcyjne spełniają wymagania bardziej nowoczesnej klienteli. Co jednak gdy nie jesteśmy fanami sztuki, dysponujemy dużą przestrzenią i koniecznie musimy ją jakoś „ocieplić”? Jaki brakujący element dopełni dzieła? Historycznie taką rolę spełniała tkanina we wnętrzu. Kilimy, kobierce i gobeliny wisiały na ścianach dworów i pałaców , pełniąc funkcje reprezentacyjne i „klimatyczne” – docieplając chłodne komnaty, ogrzewane tylko kominkiem. Ta forma dekoracji popularna przez stulecia odeszła w zapomnienie aby powrócić w zupełnie nowej odsłonie. W naszej ofercie znajdą Państwo prawdziwą gratkę – współczesną artystyczną reinterpretację gobelinów dostosowaną do wymagań XXI wieku.

Gobeliny dekoracyjne we wnętrzu

Sztuka użytkowa łącząca tradycję z nowatorskim podejściem do dekoracji ścian

Złote przeboje współczesnej światowej fotografii przełożone na język tradycyjnej techniki tkackiej – żakardu, nabite na krosna malarskie i przeskalowane w odpowiedni sposób stanowią niezwykle efektowną, oryginalną i świeżą formę dekoracji wnętrz. Holenderska manufaktura FSHome Collections z długim, historycznym rodowodem na tradycyjnych drewnianych krosnach przenosi egzotyczne motywy w wielkoformatowe dzieła sztuki, którym nie można się oprzeć!. Jeden kolorowy element przykuwa uwagę i działa jako eye -catcher, silny akcent akcent, dzięki któremu wnętrze nabiera wyrazistego i niezapomnianego charakteru. Portrety tybetańskich nowożeńców autorstwa Steve Mc Curry w dekoracyjnych pledach Woman StupaTibetians Woman Black czy afrykańskie fascynacje niemieckiego fotografika Mario Gerth- Hamar Girl, Samburu Boy i wiele innych to doskonały wybór dla osób, które lubią oryginalne i pozbawione banału rozwiązania. Gobelinom towarzyszą mniejsze formy – dekoracyjne poduszki, które mocnym, barwnym akcentem dopełniają dekorację ścian.

Gobeliny ścienne w nowoczesnym wnętrzu

A Ty, które gobeliny na ścianę wybierzesz?