Booklovers – idealne lampy dla moli książkowych

Booklovers – idealne lampy dla moli książkowych
Ten moment, kiedy można zatopić się w życiu nieznanych osób, które z każdą frazą stają się bliższe – za to kochamy książki. Uczą, dopełniają, dają oddech, rozśmieszają, czynią świat bardziej zrozumiałym. Dość powiedzieć, że doświadczając tych, metafizycznych czasem, doznań, trzeba zadbać o przyziemne aspekty, jak właściwie zaaranżowane miejsce do czytania. Niezależnie od tego, czy będzie to kącik w salonie, fotel w sypialni czy hoker w kuchni, należy wprowadzić w tym celu właściwe oświetlenie, które pozwoli z radością i właśnie wyraźnie – pochłaniać kolejne akapity. Nasz sklep z wyposażeniem wnętrz zna inspirujące patenty, jak stworzyć taką przestrzeń i dziś uchyla rąbka tajemnicy.

aranżacja kącika do czytania

Jak stworzyć stylowy kącik do czytania?

W salonie, który urządzono w stylistyce, zwracającej się ku magazynowym inspiracjom, rodem z poprzemysłowych przestrzeni, warto wydzielić strefę, służącą relaksowi z komfortowymi meblami. Szczególnie jeśli kusi nas wizja oddawania się lekturze zarówno w czasie jesiennych wieczorów czy letnich, długich nocy, kiedy w wielkich oknach widać chylący się ku końcowi dzień. Ważne będzie odpowiednie zaplanowanie punktów świetlnym, które stworzą ciekawą iluminację, imponując jednocześnie funkcjonalnością.

kącik do czytania w domu

W wysokich, pofabrycznych salonach, warto postawić na kilka źródeł światła centralnego, aby zapewnić maksymalne doświetlenie wszystkim strefom. Tę właściwość posiadają lampy sufitowe industrialne o metalowym wykończeniu. W eklektycznej przestrzeni warto również zadbać o wiszące lampy Eichholtz. Marka proponuje modele o transparentnym kolorze światła, dlatego, jeśli ktoś lubi czytać przy stole jadalnianym albo tam przeglądać kolejne przepisy kulinarne, nie zawiedzie się. Delikatne, niemęczące oczu światło będzie najlepsze, by spędzić wieczór na lekturze powieści. Dla wymagających, którzy chcą odpocząć przy książce, projektanci proponują klasyczny zestaw: wygodny fotel Eichholtz z loftowymi płozami oraz stojącą lampę, która imituje statyw oświetleniowy. Z nią łatwo przenieść się na plan zdjęciowy albo do XIX w. i izby robotników. Regulowana wysokość nóżek pozwala odpowiednio doświetlić kartki książki, a stabilizowany kąt padania potęguje efekt, odwdzięczając się snopem światła idealnie kompatybilnym z naszymi potrzebami. Tak, z chęcią zarwiesz noc, aby przeczytać książkę do końca.

kącik do czytania

Lampy do czytania w sypialni. Które wybrać?

Sypialnia to miejsce, które kojarzy się z relaksem. Taki klimat budują: łóżko pełne ozdobnych poduszek, przykryte stylowym pledem, lustra dekoracyjne, które tworzą tajemniczą aurę, powiększając jednocześnie przestrzeń, a także właściwe oświetlenie. W tej roli sprawdzą się designerskie kinkiety, które umieszczono za pikowanym zagłówkiem łóżka. Zaimponują one geometryczną, futurystyczną formą, dając możliwości właściwego oświetlenia przestrzeni i żonglowania snopem światła. Tę właściwość docenią także mole książkowe, chętnie korzystając z możliwości regulacji ramienia lampy albo funkcji ściemnienia. Wespół z lampą Eichholtz umieszczoną centralnie, pozwolą na optymalne oświetlenie nawet sporej sypialni. Jeśli w sypialni znajdzie się miejsce, by zaaranżować również miejsce do pracy, to warto postawić na designerskie biurko. Wykończone drewnem mahoniowym i mosiądzem od Eichholtz będzie idealnym uzupełnieniem minimalistycznej sypialni. To stylowy dodatek, który docenisz, pracując zdalnie czy kończąc zaległy projekt. Mini biuro warto oświetlić nieostrym światłem, które powinno znajdować się za plecami osoby siedzącej przy sekretarzyku, by nie męczyć zbytnio wzroku. Jeśli tak zaaranżowana przestrzeń będzie też ulubionym kącikiem do czytania, warto pamiętać, by temperatura barwowa nie przekraczała 6500 K, wówczas światło nie zmęczy wzroku, a pozwoli oddać się lekturze.

nowoczesny kącik do czytania w domu