Designerskie hokery do nowoczesnych wnętrz!

Designerskie hokery do nowoczesnych wnętrz!
Hoker to ważny element, który może nadać wnętrzu charakter i dopełnić go swoim niebanalnym designem. W zależności od potrzeb, może występować w wersji bardziej ekstrawaganckiej (designerskiej) jak i prostej. Jeśli chcecie mieć w domu prawdziwe dzieło sztuki, zapomnijcie o szukaniu w sieciówkach, a skoncentrujcie się na poszukiwaniu projektanta, którego prace Was poruszą. Zanim zaczniecie, przeczytajcie z jakim meblem macie do czynienia i poznajcie nasze propozycje!

Czym jest hoker?

Hoker to wysokie krzesło, które często (choć nie zawsze) posiada poprzeczkę dolną pozwalającą na oparcie nóg. Spopularyzowane przez bary hokery, nazywane również “krzesłami barowymi”, we współczesnej wersji pojawiły się na przełomie XIX/XX wieku. Ich wysokość nieco się zmniejszyła, a i zastosowanie znalazło się nie tylko w barach, ale też w „poważnej gastronomii”. Jednak dopiero XX wiek tak naprawdę pozwolił im zadomowić się w prywatnych domach. Dlatego producenci zazwyczaj proponują dwie wysokości dla jednego modelu, aby można było wykorzystać je zgodnie z potrzebami.

Designerskie hokery we wnętrzach

Wybór hokerów

Hokery za kilkadziesiąt złotych, wykonane z wątpliwej jakości plastiku kupić można w marketach budowlanych, a czasem i spożywczych. W sieci hokerów jest mnóstwo, ale są one zwykle przeznaczone do masowej sprzedaży. Chcąc mieć w domu coś, co naprawdę przyciąga wzrok i będzie cieszyć go latami, trzeba poszukać lub… zdać się na nasze propozycje!

Designerskie hokery w nowoczesnym wydaniu

Włoskie hokery

Enrico Pellizzoni projektuje sofy, krzesła oraz oczywiście designerskie hokery. Ten, który w jego kolekcji najbardziej przypadł nam do gustu to hoker French Kiss Low. Jak sama nazwa wskazuje – jest sensualny i piękny, ale także wywołuje silne emocje. Czerwony z pięknie wyprofilowanym siedziskiem z łezką z tyłu. Jednak to nie jedyny włoski model, który urzeka. Zlokalizowane niedaleko Cortina d`Ampezzo studio Grassi&Bianchi zaprojektowało hoker Enrico Pellizzoni Pasqualina – prosta, ale przejmująca linia i przecudny kształt. Aluminiowy stelaż w połączeniu ze skórą wysokiej jakości to duet idealny. W każdym kolorze hoker będzie pasował do loftowego wnętrza, ale pięknie sprawdzi się też w miękkich błękitach, a nawet pudrowym różu.

Hokery designerskie w aranżacji wnętrz

Hokery ze złotem

Ciekawym trendem wnętrzarskim jest ostatnio renesans niedocenianego ostatnio złota. W designie hokerów złoto też wraca i to w pięknych wydaniach. Najlepszym tego przykładem jest hoker Eichholtz Scott Gold. Mamy tu połączenie prostej konstrukcji z wielką poduchą z aksamitu – luksus w każdym calu. Popularność hokerów rośnie, a ich wybór jest naprawdę duży. Jak widać, wykonywane są z przeróżnych materiałów, co przekłada się na różnorodność projektów – szukając hokerów można zdecydować się na te zajmujące minimum miejsca, w takim wypadku w wersji bez oparcia, chowające się pod blat jak taborety bądź zajmujące nieco więcej miejsca, ale wygodniejsze hokery z oparciem.
Za rosnące zainteresowanie krzesłami barowymi odpowiada zmiana w stylu życia nowoczesnego człowieka – otwarta kuchnia czy moda na wspólne gotowanie stworzyły potrzebę, aby w ramach szybkiego posiłku, przystanąć na chwilę, porozmawiać, napić się i zjeść, celebrując kontakty międzyludzkie.