Dodatki do wnętrz, które uprzyjemnią chłodne jesienne wieczory!

Dodatki do wnętrz, które uprzyjemnią chłodne jesienne wieczory!
Wraz z nadejściem jesieni, nie tylko zmianie podlega nasza osobista garderoba, ale również domowe dodatki. I choć nie będą miały wpływu na przejmujący chłód i zacinający deszcz, skutecznie zabezpieczą przed chandrą i uczuciem chronicznego zmęczenia. Wbrew ogólnym przekonaniom, jesień także może być przyjemna, o ile w naszym sąsiedztwie będą znajdowały się przedmioty, które uprzyjemnią tę nieprzyjemną pogodę.

Koc – wierny przyjaciel chłodnych wieczorów…

Ciepły i rozgrzewający nastrój można zawdzięczać nie tylko gorącym napojom i odkręconym do granic możliwości kaloryferom. Są jeszcze inne sposoby, bardziej klimatyczne, dzięki którym jesienna aura upłynie pod znakiem kojącej rozkoszy. Nie byłoby to możliwe bez udziału miękkich, przyjemnych w dotyku i delikatnie otulających koców. Odpowiednio dobrane, zarówno do osobistych preferencji, jak i aranżacji mieszkania, okażą się ozdobą dla łóżka lub fotela oraz ochroną przed chłodem. Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Największy komfort termiczny zapewnią modele wełniane (szczególnie polecane są pledy z wełny aplaki), polarowe zainteresują osoby ceniące ponad wszystko łatwość w utrzymaniu czystości, zaś bawełniane przyniosą ulgę alergikom.

Latarnia Bali

… tuż obok wygodnych poduszek…

Nie ma znaczenia, czy preferujemy poduszki gładkie, czy zdobione, wykonane z bawełny, czy innych materiałów – w jesiennej aranżacji stanowią absolutny must have! Stanowią bowiem jeden z tych dodatków, który w fenomenalny sposób ociepli wizerunek wnętrza, dając wrażenie ciepła, przytulności i szeroko pojętego komfortu. Rozłożone na fotelu, sofie, łóżku, a nawet dywanie – całkowicie odmienią charakter domowej przestrzeni. W kreowaniu takiego wizerunku szczególnie pomocne będą materiały grube, z wyraźną strukturą, imitujące welur czy wełnę. Dlatego pośród wielu propozycji, na uwagę zasługuje poduszka dekoracyjna Chinchilla, której ekologiczne poszycie będzie zaproszeniem do wieczornych seansów przed telewizorem.

Świece, świeczniki i latarnie

Czym byłaby jesienna aranżacja bez świec, które swoim rozkosznym blaskiem potrafią zbudować klimat w każdym wnętrzu, bez względu na jej styl czy motyw przewodni dekoracji? Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna różnorodność, pozwalająca dopasować mnogość świec do osobistych upodobań. Aby przegonić jesienne smutki, przydatny będzie aromat pomarańczy, pieczonego jabłka, cynamonu czy pomarańczy. Ustawione na stoliku, konsoli, komodzie czy parapecie pozwolą stworzyć wyjątkową aurę – bez względu na warunki panujące za oknem.
Polecamy świece Sparkle Ruby, dostępne w różnych opcjach do wyboru. Umieszczone w dekoracyjnej latarni Bali, wyeksponują jej oryginalny charakter.

Świeca Sparkle Ruby             Latarnia Bali