Drewniane meble, czyli ponadczasowy trend w nowoczesnych wnętrzach

Drewniane meble, czyli ponadczasowy trend w nowoczesnych wnętrzach

Choć współczesna stylistyka wnętrz bazuje na zupełnie innych pomysłach i rozwiązaniach niż przed laty, w dalszym ciągu sporą popularnością cieszą się meble drewniane. Mimo, że nie brakuje miłośników – chłodnej w odbiorze – stali nierdzewnej czy szkła, nadal wysokie notowania na wnętrzarskich listach przebojów zajmuje drewno. Nie trudno się temu dziwić. Jest bowiem nie tylko uniwersalne i ponadczasowe, ale również wytrzymałe, funkcjonalne i piękne. Stosowane jako materiał wykończeniowy, w imponujący sposób potrafiące ocieplić wystrój wnętrza, tym samym współgrając z wieloma powszechnie wykorzystywanymi trendami mieszkalnymi.

Nowoczesne drewniane meble

Co wpływa na popularność drewnianych mebli?

Pośród wielu zalet, jakimi bezsprzecznie charakteryzują się meble z drewna, można wyróżnić te, które w sposób szczególny zaskarbiły sympatię wielu odbiorców. Mowa oczywiście o walorach wpływających na wytrzymałość, co charakteryzuje przede wszystkim drewno pochodzące z drzew liściastych, a także łatwe obrabianie, dzięki czemu domowe umeblowanie może przyjmować rozmaite kształty. Co więcej, drewno wykazuje się stabilną i solidną konstrukcją, służąc przez długi czas swoim właścicielom i dekorując ich dom. Z uwagi na swoją niekwestionowaną uniwersalność, świetnie pasuje do wielu pomieszczeń, od reprezentacyjnych pokojów gościnnych zaczynając, po nastrojowe sypialnie, wdzięczne pokoiki dziecięce czy ukierunkowane na wygodę i funkcjonalność pomieszczenia kuchenno-jadalniane. Wspomniana uniwersalność nie ogranicza się jednak wyłącznie do poszczególnych przestrzeni, ale również panujących w nich aranżacji. Meble drewniane idealnie bowiem pasują zarówno do wnętrz klasycznych i rustykalnych, po skandynawskie, na nowoczesnych kończąc.

Ponadczasowe meble drewniane

Meble z litego drewna – prestiż, luksus i elegancja

Meble w całości wykonane z drewna w sposób szczególny intrygują miłośników efektownych, domowych aranżacji. O frontach gładkich, pozbawionych dekoracyjnych akcentów, jak również z bardziej wyrafinowaną formą, przywodzącą na myśl meble z dawnych epok. W BBHome można znaleźć szeroki wybór drewnianego wyposażenia, począwszy od efektownych stołów, będących sercem każdego przyjęcia (dębowy Cube lub stół z funkcją rozkładania Miloni Fox), po pasujące do nich nowoczesne krzesła (Leaf Ton czy Merano Ton), na półkach i regałach kończąc (Jorden, Sistema Wing).

Meble drewniane w nowoczesnych wnętrzach

Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów, drewno było, jest i będzie materiałem o wyjątkowych walorach praktycznych i estetycznych. Cenione bowiem nie tylko z racji niekwestionowanych aspektów wpływających na majestatyczny wygląd, ale również wytrzymałość i odporność, której nie jest w stanie zapewnić nawet najnowocześniejszy plastik czy inne tworzywo sztuczne.Drewniane meble w nowoczesnej aranżacji