Ekskluzywne żyrandole, które zachwycą każdego miłośnika luksusowych wnętrz

Ekskluzywne żyrandole, które zachwycą każdego miłośnika luksusowych wnętrz
Do niedawna zapomniane, owiane złą, PRL-owską sławą, na nowo powracają do polskich mieszkań, skutecznie przełamując dotychczasowe konwenanse. O czym mowa? Oczywiście o ekskluzywnych żyrandolach, które w wielkim stylu zdobią współczesne wnętrza, stanowiąc centralne oświetlenie nie tylko pokojów gościnnych, ale również sypialni, kuchni, jadalni, a nawet… łazienek! Nie bez powodu. Żyrandol bowiem przywołuje skojarzenia wytworności, szyku i luksusu, za którym nierzadko stoi wysoki koszt zakupu. Utrzymane w różnorodnych stylistykach i wzornictwie odpowiadającym kolorowym magazynom wnętrzarskim. Wykonane z rozmaitych materiałów, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać dla siebie model, który w najlepszym stopniu dopełni wystrój jego mieszkania.

 

 

Ekskluzywne żyrandole – do jakich wnętrz pasują?

Pierwsze, co nasuwa się w przypadku tego rodzaju oświetlenia to niewątpliwie styl klasyczny, z jakiego notabene się wywodzi. Jednak, czy jedyny? Oczywiście, że nie! Choć pałacowe aranżacje bardzo dobrze współgrają z ekskluzywnymi żyrandolami, nie stanowią wyłącznej propozycji, ponieważ w stylu francuskim, klasycznym czy retro również prezentują się nadzwyczaj okazale. Podobnie jest w przypadku wnętrz glamour, w których wszechobecny przepych i luksus stanowi urokliwe dopełnienie w postaci kryształowych lamp. Ciekawostką dla niektórych może być fakt, że tego typu lampy bardzo dobrze komponują się ze stylem vintage, w których łączenie przedmiotów z różnych epok i stylów stanowi o najważniejszym elemencie. W nowoczesnych odsłonach, ekskluzywne żyrandole bardzo dobrze komponują się z aranżacjami Modern Classic.

 

 

Propozycje od BBHome

Pośród szerokiego asortymentu luksusowych lamp, znaleźć można takie, które w szczególny sposób zasługują na podkreślenie. Niewątpliwie jednym z nich jest model Chateau Chtillon od znanego w branży oświetleniowej producenta – Eichholtz. Wykonany ze szlachetnego, niezwykle eleganckiego, a przy tym trwałego materiału, jakim jest mosiądz, okaże się idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących ponadczasowy wystrój wnętrz. Wyeksponuje piękno klasycznych, drewnianych mebli, komponując się z mocnymi barwami bordo, fioletu czy głębokiej zieleni.
Inną propozycją jest model Martinez Gold, utrzymany w wyrazistym, złotym wydaniu. Niezastąpiony w klasycznych salonach, eleganckich kuchniach czy wytwornych przestrzeniach hotelowych.

 

 

Dla wielu osób ekskluzywne żyrandole to kryształowe żyrandole. I taki właśnie są modele Egmont Crystal na 21 żarówek, La Scala Black Diamond czy Helix Nickel, które niesamowitym blaskiem i luksusową konstrukcją dopełnią zarówno klasycznie zaprojektowane, jak i minimalistyczne wnętrza.