Geometryczne lampy, czyli oświetlenie o wielu kształtach

Geometryczne lampy, czyli oświetlenie o wielu kształtach
Matematyczna konwencja na nowo wkracza do polskich mieszkań, zjednując szerokie grono odbiorców, którzy w poszukiwaniu efektownych rozwiązań wnętrzarskich nie boją się sięgnąć po kwadraty, trójkąty, koła i inne figury. Taka geometria najlepiej odnajduje się w przestrzeniach nowoczesnych, zaprojektowanych w duchu minimalistycznej funkcjonalności. Proste umeblowanie przełamane wzorami na dodatkach i uzupełnione geometrycznymi lampami znajdą swoich zwolenników zarówno wśród wielbicieli industrialnych przestrzeni, jak i spokojnych, urządzonych w myśl skandynawskiego piękna.

Biała geometryczna lampa wisząca Circle

Subtelne, ale wyraziste w designie koło

Każdy, kto lubi otaczać się nowoczesnymi dodatkami, jednak dalekie są mu krzykliwe, awangardowe w wyrazie detale, powinien zainteresować się kolekcją lamp Circle, która sprawi, że w jednej chwili wnętrze będzie przytulniejsze. Oświetlenie utrzymane na planie koła wprowadza do wnętrza wrażenie klimatyczności, spokoju i wnętrzarskiej równowagi. Choć kreują aurę geometryczności, nie są w tym zakresie chłodne i surowe. Taka lampa stanie się bowiem centrum aranżacji, nie przytłaczając pozostałych elementów wyposażenia.

Lampa wisząca Reposi Chrom

Lampa wisząca Reposi Chrome

Wielokąty, ach te wielokąty…

Oświetlenie w kształcie wielokątów daje użytkownikowi niezliczone możliwości aranżacyjne, emitując wokół siebie designerski zawrót głowy, pasujący do wnętrz zamieszkiwanych przez osoby lubiące interesujące, dalekie od banału, dodatki.  Tego typu lampy można podzielić na zamknięte, o zdecydowanej bryle, jak plafon lub trójwymiarowe, ażurowe w swej postaci lampy wiszące, np. z serii Combiho. Z racji swojej niestandardowej postaci, w imponujący sposób tworzą liczne załamania, które odbijając wiązki światła, emitują je w różnych kierunkach, tworząc iluminacje świetlne na prawdziwie mistrzowskim poziomie. Mając na wyposażeniu swojego mieszkania tak interesujące oprawy świetlne, jak Harpers Black, Reposi czy Reposi Chrom, nie tylko wzbudzimy ciekawość wśród odwiedzających gości, ale również sprawimy, że wnętrze zyska oryginalnego, niestandardowego charakteru.

Geometryczna lampa wisząca Combiho
Lampa wisząca Combiho

W geometrii ważny jest porządek…

Geometryczne wnętrze to uporządkowane wnętrze, w którym nie ma miejsca na bałagan, rozgardiasz i przypadkowość. Harmonia i równowaga to bowiem te czynniki, które w decydującym zakresie wpływają na sukces aranżacji. Imponującym tłem dla takiej przestrzeni są spokojne kolory. Szarości, biele, beże czy modne w ostatnim czasie pastele stworzą przyjemną konwencję, zachęcającą zarówno do spotkań towarzyskich, jak i samotnych przygód z ulubioną lekturą w dłoni…