Gobeliny – dodadzą ciepła i eleganckiego charakteru

Gobeliny – dodadzą ciepła i eleganckiego charakteru

Dekoracyjne tkaniny w postaci gobelinów nie tylko skutecznie przyciągają spojrzenia, ale również pozytywnie wpływają na ocieplenie wnętrza. Stanowią absolutny hit 2017 roku, więc jeśli chcemy, aby nasz salon nabrał modnego wyrazu, ich obecność jest wręcz obowiązkowa!

Jako współczesna forma dawnych arrasów

Gobeliny stanowią nowoczesną dekorację ścian, nawiązującą do dawnych arrasów (od miejscowości Arras we Francji), jakie znane były głównie z Zamku Królewskiego na Wawelu. Sprowadzane z Brukseli przez króla Zygmunta Augusta kosztowały krocie, zwłaszcza że do ich produkcji używano srebrnych i złotych nici. Ukazywały różnorodne tematyki, od myśliwskich po zwierzęco-roślinne, na mitologicznych i biblijnych kończąc.

 Gobelin

Wraz z upływem czasu termin „arrasy” zaczęto zastępować mianem gobelinów (od nazwiska rodziny Gobelin, od której odkupiono paryską manufakturę i przekształcono na królewską), których cena zaczynała być bardziej przystępna. Współczesna ich postać nawiązuje do sztuki europejskiej. Stanowi idealne dopełnienie wnętrz klasycznych, vintage czy eklektycznego industrializmu. W połowie XX wieku ogromną popularnością cieszyły się gobeliny pochodzące od polskiej artystki – Magdaleny Abakanowicz, którymi zachwycił się cały świat.

Gobeliny – nie dla elity

Współczesne wersje gobelinów nie są zarezerwowane dla burżuazji, gdyż przystępna cena ich zakupu jest skrojona na miarę wszystkich możliwości. Oprócz ceny, zmieniła się również podejmowana tematyka, dzięki czemu ich dopasowanie do stylistyki klasycznej, jak i nowoczesnej nie stanowi najmniejszego problemu. To jednak nie koniec. Uznaje się, że zakup tego rodzaju dekoracji, jest wspaniałą inwestycją, którą można przekazać młodym pokoleniom.

Gobeliny z oferty BBHome

Rosnąca popularność tychże dekoracji ściennych sprawiła, że wielu sprzedawców chce mieć je w swojej ofercie. Nie mogło ich zatem zabraknąć w asortymencie sklepu BBHome.pl. Zebrane propozycje stanowią zbiór pledów żakardowych, które w zależności od osobistych wymagań klientów, mogą być dodatkowo obsadzane w specjalną ramę, przyjmując postać wielkoformatowego panelu ściennego. Doceniane z uwagi na wysoką jakość produkcji oraz wierne odzwierciedlenie barw i światłocieni. Na gobelinach BBHome znajdziemy portrety wykonywane przez słynnych fotografów, z perfekcyjnie odwzorowanymi detalami.

Gobelin - pled dekoracyjny

Dekorowanie mieszkań gobelinami to oryginalny sposób nadający domowej przestrzeni szczypty klasy i elegancji. Stanowią nieodzowną propozycję do wnętrz nawiązujących w swej stylistyce do zamków czy pałaców.