Honey yellow – poznaj najmodniejszy kolor aranżacji wnętrz

Honey yellow – poznaj najmodniejszy kolor aranżacji wnętrz

To absolutny must have we wnętrzach, szczególnie polecany dla tych użytkowników, którzy kochają nieoczywiste połączenia i wyraziste akcenty. Honey yellow to barwa, którą pokochali projektanci, włączając ją do wizji w modnym stylu retro. Żółty w tej tonacji jest zjawiskowy, nietuzinkowy, wyjątkowo przytulny. Użytkownicy zgodzą się, że stymuluje i motywuje do działania, budząc w domownikach pozytywne skojarzenia słońca, lata, piasku. Klasyczny żółty to kolor kojarzony z zazdrością i zdradą,często portretowaną w średniowiecznym malarstwie. Natomiast miodowy odcień , ten, który pokochali specjaliści od wnętrz przemawia do zupełnie innych emocji, tworząc nowy, wysmakowany blend.

Kolorystyczny dualizm w jadalni – honey yellow vs szarości

Najmodniejszy kolor w aranżacji wnętrz, honey yellow, pokochaliśmy za jego ożywczą naturę, która wprowadzi do stonowanej bazy nowy wymiar. W jadalni, skomponowanej na wzór biało-szarej tafli, jaką tworzą meble, podłoga i drzwi, wprowadzenie tak wyrazistych akcentów, pozwala osiągnąć nietuzinkowy efekt. W przestrzeni otwartej, gdzie centralne miejsce zajmuje stół, niezwykle efektowne są krzesła nie do pary, wpisujące się cudownie w trend niedopasowania. Krzesła tapicerowane w kolorze honey yellow, dodane chłodnych, pastelowych odcieni, nadadzą przestrzeni unikalny charakter. Elementem, który warto wprowadzić, są zasłony w tej klimatycznej barwie, które uzupełnią wizję, będąc pomostem między chłodem nordyckich inspiracji a energią, którą wprowadza do wnętrza kolor. Okno zyska oprawę, która rozjaśni każde pomieszczenie, nawet to narażone na małą ilość dziennego światła. Ale efektem rozjaśnienia możemy operować, właściwie komponując lampy centralne i oświetlenie boczne.

Warto wprowadzić tutaj designerskie kinkiety o dość futurystycznym, zimnym, nawet magazynowym rodowodzie i złotym odcieniu, który pięknie będzie korespondował z dodatkami w odcieniach żółcieni. Tego typu kinkiety nowoczesne do salonu stworzą oprawę świetlną z lampą umieszczoną nad stołem. Zadbaj o designerskie jej wykończenie, które wpisze w stylistykę w stylu szarość plus kolor miodowy. Jeśli przestrzeń jest duża, a stół długi, polecamy umieścić nad nim dwie lampy wiszące, na których powróci kolor honey yellow. Abażury na zamówienie pozwolą stworzyć wizję unikalną i totalnie spersonalizowaną. Postaw na lampy z bawełny, które odwdzięczą ciepłą barwą światła. A wnętrze pozostanie smaczne, bo neutralna baza w postaci szarej sofy, białego sekretarzyka, stołu z drewna i designerskich kinkietów, pozwala przyciągnąć uwagę, ale nie dominuje we wnętrzu, pozostając miejscem idealnym do wspólnych biesiad.

Arabskie inspiracje, czyli jak wprowadzić honey yellow do sypialni?

Honey yellow, choć wyrazisty, idealnie sprawdzi w dodatkach, np. na dywanie z wzorem z marokańskiej koniczyny, powróci w stylizacji inspirowanej boho albo Orientem. Wówczas blend dystyngowanych barw: śmiałego bordo, szlachetnej zieleni czy mocnego granatu i  żółcieni będzie tworzyć atmosferę miejsca. Poduszki w tych barwach, niedbale rzucone na łóżko w sypialni, będą odbijać feerią barw w delikatnym świetle emitowanym z designerskich kinkietów, które umieszczono nad zagłówkiem łóżka. Kinkiety nowoczesne do salonu (pasujące także do buduarowej sypialni) podbiją efekt, zainstalowane nad lustrem, będą rozpraszać delikatne światło. Całość przywodzi na myśli Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy. Jeśli chcesz spotęgować efekt, wykorzystaj indywidualne projekty – abażury na zamówienie np. z biżuteryjnym zdobieniem, pozwolą poczuć klimat Dalekiego Wschodu w sypialni. Honey yellow kojarzący się z blendem przypraw z arabskiego targu, będzie tutaj elementem przewodnim. Można wprowadzić jego elementy jako dodatki – świece w tym kolorze, filiżanki, z których wydobywa się prawdziwa, parzona wg tajnej receptury herbata, to ciekawe i niepowtarzalne elementy tej wizji, która nas totalnie zachwyca.