Imperial Xmas made in Poland

Imperial Xmas made in Poland
Jak co roku staramy się nie tylko śledzić trendy, ale także- w miarę możliwości- kreować je.  Rok temu po targach w Paryżu, zainspirowani kolekcjami czołowych marek stwierdziliśmy, że kolekcja Christmasowa 2014 musi mieć w sobie coś z królewskiego przepychu. Obserwując trendy w modzie i oglądając kolekcje Diora, Dolce&Gabbana, czy Chanel upewniliśmy się, że w tę stronę będą zmierzać trendy nie tylko w modzie ale i w wyposażeniu wnętrz w najbliższych latach.
fot. Pinterest
 fot. Pinterest

 

fot. Pinterest
W kolekcjach największych projektantów przewijały się królewskie barwy, złoto z bielą, czasami z dodatkiem czerwieni, a także motywy królewskiej korony, herby, szlachetne kamienie …. a wieczorowe suknie wyglądały jak z bajki o Kopciuszku czy Pięknej i Bestii. Na przekór logice i postępowi cywilizacyjnemu w XXI ożyła odwieczna tęsknota za baśnią, w której każda dziewczyna ma szansę zostać wybranką księcia, a każdy chłopiec, dzięki zaletom charakteru może zdobyć serce królewny.
Idą święta, a kiedy jeśli nie w święta chcemy marzyć i spełniać marzenia innych?
Królewskie Święta
Idąc tym tropem naszą świąteczną kolekcję zaludniły królewny i baletnice, koniki bujane, herby, korony, bombki i świece w kształcie kopuł Kremlowskiej Cerkwi, oraz jaj Fabergé w kolorach jasnego złota, śnieżnej bieli, jasnej mięty z odrobiną królewskiej czerwieni.
Autorskie, ręcznie wykonane i zdobione perełkami, cekinami, brokatem  bombki z polskiej fabryki bombek eksportującej swoje produkty do USA, Azji i całej Europy cieszą oko i napawają patriotyczną dumą. Kto by pomyślał że w Polsce powstają tak piękne produkty. Można powiedzieć, yes -we can!
W tym roku BBHome postawiło na polskie dekoracje i świąteczne ozdoby!
Bombki w kształcie Jaja Faberge nawiązują do Carskiej Rosji i słynnych dzieł nadwornego jubilera Fabergé, wykonywanych w XIX w. na zamówienie cara.. Były robione ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej, masy perłowej i zdobione emalią.
 fot. Pinterest
Pierwsze jajko  w pracowni Fabergé powstało w 1884 na zlecenie Aleksandra III, jako prezent dla żony cesarza Marii. Po śmierci Aleksandra III jego syn, Mikołaj II, kontynuował tradycję zamawiania jednego jajka rocznie . W środku jajka zazwyczaj kryła się niespodzianka, która aż do momentu otworzenia podarunku była objęta ścisłą tajemnicą.
Fabergé inspirował się wydarzeniami historycznymi, np. wojnami czy otwarciem kolei transsyberyjskiej. Zdobił swoje dzieła miniaturami carskich rezydencji, wizerunkami członków rodziny. Dekoracja jajka koronacyjnego ofiarowanego przez Mikołaja II żonie Aleksandrze w 1897, nawiązywała do sukni koronacyjnej carycy (ornament siatki), w środku ukryta była złota miniatura karety koronacyjnej, z siedzeniami z rubinu, szybkami z górskiego kryształu i koroną na dachu.
Każde dzieło pochodzące z pracowni jubilerskiej  Petera Carla Fabergé było unikatowe.
Bombki Fabergé z BBHome, zobaczcie!
Nasze Bombki w kształcie jaj Fabergé, tak jak pierwowzór są wykonane i zdobione ręcznie – mogą się różnić wielkością wzoru czy kształtem ornamentu, zapakowane w eleganckie pudełka są doskonałym pomysłem na  prezent dla zagranicznych gości, a także dla rodzimych koneserów artystycznych mini arcydzieł.
Dzieci pokochały nasze świąteczne pierniczki, ręcznie wykonane i zdobione perełkami, lukrem i wstążeczkami, wypiekane  z naturalnych składników w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą przez Pracownię Artystyczną  Sarzyński. Nowe wzory piernikowych arcydzieł nawiązują do stylistyki i kolorystyki tegorocznej kolekcji. Obejrzyjcie koniecznie film jak powstają magiczne święta i pierniki 🙂 Kliknijcie i zobaczcie!

 

fot. Chanel

fot. Chanel

fot. Dolce&Gabbana

A sami nie mogliśmy sobie odmówić przepięknych świątecznych zapachów na bazie francuskich perfum. Limitowana seria trocików i świec  w ręcznie wykonanym i zdobionym złotym paskiem szkle z polskich hut, pakowana jest w luksusowe białe opakowania ze złotym, tłoczonym  napisem Imperial Xmas. W tym roku przewodnią nutą  zapachową jest kwiat pomarańczy, z dodatkiem cynamonu i goździków.

 

fot. czarownica2014.blo.pl

fot. czarownica2014.blo.pl

Jako muzyczną inspirację BBHome proponuje bajkowe, magiczne kule z pozytywką. Płonące ognisko, prószący śnieg, para łyżwiarzy na ślizgawce i sanki św. Mikołaja! Trudno oprzeć się dziecięcej wierze, że świat bajek przeplata się z rzeczywistością. Każdy rodzaj kuli gra inną znaną kolędę. Jak co roku  mamy także świąteczne płyty CD  z niszowej kalifornijskiej wytwórni Wave Music. Posłuchajcie 🙂
Czekając na Święta zapraszamy do BBHome!