Jajko – jako symbol wielkanocnych świąt

Jajko – jako symbol wielkanocnych świąt

Nasze mamy i babcie z pewnością doskonale pamiętają zwyczaj ozdabiania pisanek. Radosny czas spędzony w kuchni na przygotowaniach świątecznych przybliżał do siebie domowników. Przypomnijmy zatem, czym możemy ozdabiać wielkanocne pisanki.

Czym dekorować pisanki?

pisanki - wielkanoc

Niegdyś barwienie jajek w naturalnych barwnikach, najczęściej w wywarze z cebuli już dawno odeszło do lamusa. Ich miejsce zajęły coraz bardziej zaskakujące formy dekorowania. Sztuka ozdabiania pisanek idzie bowiem z duchem czasu. Świetnym tego przykładem jest wykorzystanie bibuły. Z uwagi na posiadaną delikatność i lekkość, jest nieocenioną skarbnicą licznych dekoracji. Jeśli połączymy to z różnorodnością kolorystyczną i odrobiną cierpliwości, uzyskamy iście zjawiskowe dzieło, podyktowane wyłącznie własną wyobraźnią.
Do dekorowania jajek możemy wykorzystać również dodatki do ciast. Całość polega na obtoczeniu pisanki w kleju, a potem obsypanie jej kolorowymi posypkami. Świetna zabawa gwarantowana! Nieco bardziej pracochłonnym sposobem dekoracji jest wykorzystanie multikolorowych satynowych wstążek, które nakładane warstwowo utworzą prawdziwie wielkanocną kraszankę – rodem z kolorowego czasopisma!

Gotowe rozwiązania

Żyjemy w ciągłym pędzie. Ciągle gdzieś się spieszymy, gdzież podążamy… Nic zatem dziwnego, że o magii zbliżających się świąt informują nas wyłącznie plakaty w galeriach handlowych. Trudno wtedy mówić o własnoręcznie wykonywanych dekoracjach. Czy jednak wiąże się to z brakiem wielkanocnych ozdób na świątecznym stole? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzi nam oferta naszego sklepu, gdzie znajdziemy szereg multikolorowych, drewnianych jajek, do złudzenia imitujących prawdziwe pisanki. Ich atutem jest fakt, że są trwałe i wytrzymałe. Zaś piękna, wiosenna kolorystyka ożywi każde, nawet najbardziej monochromatyczne wnętrze.