Jak dobrać abażur do lampy?

Jak dobrać abażur do lampy?
Zarówno naturalne światło, jak i to pochodzące ze sztucznych źródeł, może w imponujący sposób wydobyć głębię pomieszczenia. Na rynku jest tak ogromny wybór opraw, że bez problemu dopasujemy je do każdego wnętrza – bez względu na motyw przewodni zastosowanej aranżacji. Nie inaczej jest w przypadku abażurów do lamp. Duża różnorodność kolorów, kształtów i rozmiarów pozwoli na ich właściwą selekcję.

Kolor

Pierwszym, niejako jednym z najważniejszych kroków podczas wyboru abażuru jest określenie, czy lampa ma pełnić funkcję dekoracyjną, mocno zwracając na siebie uwagę, czy jej zadaniem jest subtelne wzbogacenie wnętrza stylowym dodatkiem. W pierwszym przypadku optymalnym wyborem będzie klosz utrzymany w odważnej, intensywnej kolorystyce, mocno rzucając się w oczy spośród wszystkich dostępnych w pomieszczeniu przedmiotów. Czerwień, fiolet, a może energetyczna limonka? Nie bójmy się kolorów. Dzięki nim każda aranżacja nabierze ożywczego charakteru. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami delikatnej aranżacji, wówczas naszym wyborem powinien stać się abażur do lampy współgrający kolorystycznie z pozostałą gamą barw w pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje klosz do lampy podłogowej Chic Ecru Round – https://bbhome.pl/lampy/abazury/abazur-chic-ecru-round-7x11x11cm/.
Co ciekawe, wewnątrz posiada przezroczystą folię (chic), która przepuszczając światło, potrafi wykreować niesamowity klimat w każdym wnętrzu.lampa z czarnym abażurem

Rozmiar

W poszukiwaniu idealnego abażuru do lampy, nie bez znaczenia pozostają jego wymiary, które powinny być dostosowane do podstawy. W zależności od tego, czy jest ona smukła, czy może szeroka i solidna – musi być idealnie dopasowana. Z kolei klosz powinien być umiejscowiony tak nisko, aby zaslonić oprawkę żarówki, jednak na tyle wysoko, aby nie zakryć i nie zdominować dekoracyjnej podstawy lampy.

lampa z obrazem w tle lampy z szarymi abażurami

Rodzaj

Przy wyborze abażuru do lampy, ważny jest nie tylko sam klosz, ale również fakt, jak będzie prezentował się na tle pozostałych elementów wyposażenia. Nawet najpiękniejszy model w biało-czarne groszki nie będzie prezentował się okazale na tle dodatków utrzymanych w marokańską koniczynę. Wniosek jest zatem jeden – idealny abażur do lampy to ten, który będzie stanowił spójne uzupełnienie całej zastosowanej aranżacji. Polecanym rozwiązaniem są zatem modele uniwersalne, utrzymane w jasnej kolorystyce, które nie tylko przepuszczają więcej światła, ale również doskonale współgrają z pozostałym wyposażeniem. Kilka inspiracji:

https://bbhome.pl/lampy/abazury/x-abazur-kwadratowy-chic-white-20x30x18-cm/

https://bbhome.pl/lampy/abazury/abazur-okragly-chic-ecru-13x20x135-cm/

https://bbhome.pl/lampy/abazury/x-abazur-grand-jazzy-slver-265x315x18cm/