Jak dobrać abażur do lampy?

Jak dobrać abażur do lampy?

Bez względu na to, czy decydujemy się na oświetlenie podłogowe, wiszące czy stołowe – w każdym przypadku odpowiednio dobrane światło podkreśli styl i charakter powierzchni, dopełniając każdą aranżację. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się nie tylko gustowne lampy, ale również oryginalne abażury. Współczesny rynek produktów obfituje w szereg różnorodnych artykułów, różniących się rozmiarem, kształtem, wzorem i fakturą. Zanim jednak dokonamy konkretnego wyboru, powinniśmy zdecydować się na taki model, który w jak najlepszym zakresie odpowie naszym osobistym oczekiwaniom.

Abażury w sklepie BBHome

Mając na względzie zadowolenie klientów oraz ich rosnące oczekiwania, abażury dostępne w BBHome są sprzedawane oddzielnie z lampami. Wszystko dlatego, aby zapewnić klientom jak największą elastyczność w doborze poszczególnych produktów. Indywidualne jego dopasowanie jest kwestią gustu. A o tych, jak wiadomo, przecież się nie dyskutuje. Można jednak zaoferować szeroki ich wybór, będący wstępem do aranżacji oryginalnego wnętrza, podyktowanego ograniczeniami wynikającymi wyłącznie z własnej wyobraźni. W ofercie znajdują się abażury:

abażur do lampy w sypialni

Jakie wzory są najbardziej trendy?

W tym sezonie największą popularnością cieszą się modele utrzymane w geometrycznym wzornictwie. Jednak to od nas samych zależy, czy aby na pewno taka forma będzie pasowała do wystroju domowego mieszkania. W sytuacji, gdy pragniemy podkreślić rolę oświetlenia jako motywu przewodniego wnętrza, warto zaopatrzyć się w model w romby, koło czy pokryty kratką. Równie polecane są motywy florystyczne, będące uwieńczeniem romantycznych, dziewczęcych stylizacji, jak również tych utrzymanych w klimacie retro.

Kształt i rozmiar – nie bez znaczenia

Jedną z najważniejszych kwestii jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Zanim jednak na dobre podejmiemy decyzję w tym temacie, konieczne jest określenie miejsca, w jakim będzie spoczywała lampa. W przypadku nocnej szafki optymalnym wyborem będzie model o wysokości 40 cm. Większe okażą się idealne do dużych, przestronnych wnętrz, np. salonu. Biorąc pod uwagę kształt, można spotkać się z dużą swobodą. Nikogo bowiem nie dziwią modele owalne, okrągłe, stożkowe, kwadratowe, prostokątne, plisowane czy podwójne.

nowoczesne abażury do lamp

Całość dla podstawy

W poszukiwaniu idealnego abażuru, musimy zwrócić uwagę na podstawę lampy. W zależności od tego, czy jest wysoka i wąska, czy szeroka i obszerna, pomoże to dokonać trafnego doboru. Jego optymalna wysokość powinna sięgać nieco ponad przełącznik. Nie może być ani za wysoko, ani zbyt nisko.