Jak dobrać odpowiednie lustro?

Jak dobrać odpowiednie lustro?

Lustro do dużych…

Obszerna, otwarta przestrzeń daje nam nieograniczone możliwości kreowania wnętrza. Dlatego duże zwierciadło stanowi w tym przypadku najlepszą propozycję. Mała tafla szklana najzwyczajniej w świecie zniknie w dużym pomieszczeniu, z kolei większa wkomponuje się w utrzymaną stylistykę. Ponadto, warto pamiętać, że duże lustro nie tylko zapewnia wysokie walory wizualne, ale również funkcjonalne. Gwarantuje bowiem wygodę użytkowania. Jeśli zatem posiadamy dużą przestrzeń, wybór dużego zwierciadła będzie idealnym rozwiązaniem zapewniającym uzyskanie harmonijnej i efektownie prezentującej się powierzchni.

 

… i małych mieszkań

lustra w BB Home

 

Niestety, nie wszyscy z nas mogą być dumnymi posiadaczami przestronnych pomieszczeń. Dlatego mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, musimy być świadomi ograniczeń. Jej aranżacja nie może odbywać się z przypadku. Każda czynność musi być bowiem dokładnie przemyślana. W szczególności, jeśli chodzi o dobór poszczególnych komponentów. W przypadku luster zasada jest jedna ? im więcej, tym lepiej. Tafle szklane stanowią idealny element optycznie powiększający przestrzeń. Odbijając światło kreują wrażenie głębi, przy okazji rozświetlając całe pomieszczenie. Dlatego chętnie sięgajmy po mniejsze lub średniej wielkości lustra i montujmy je nie tylko na ścianach, ale również drzwiach czy szafkach. Decydujmy się na modele pionowe, jeśli chcemy wyciągnąć przestrzeń do góry, poziome zaś gdy pragniemy je poszerzyć i powiększyć.

 

Kształt

 

Zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży luster jest produkowana w prostokątnej lub kwadratowej postaci. Nie bez powodu. Są bowiem najbardziej uniwersalne i bezproblemowe, gdyż doskonale komunikują się z utrzymaną stylistyką mieszkania. Świetnie prezentują się w towarzystwie mebli o graniastych czy ostrych krawędziach, tworząc z nimi harmonijną całość. Inspiracją do zaprojektowania takiego wnętrza może być lustro Tiffany z oferty sklepu, które urzeka swoją niecodzienną formą oraz oryginalnym designem.

Z kolei modele okrągłe i owalne stanowią dopełnienie mebli o miękkich i opływowych kształtach, wprowadzając do wnętrza przytulny klimat. Przykładem jest model Gianni, inspirowane włoskim wzornictwem o wysokich walorach dekoracyjnych. Przeciwieństwem dla kanciastych i elipsowatych form jest zwierciadło o prostej i półkolistej linii, które stanowi doskonałe wyważenie między geometrycznymi i surowymi krągłościami pomieszczenia.