Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?
W dzisiejszym świecie w ramach równouprawnienia do przedświątecznych przygotowań warto wciągnąć całą rodzinę. Wspólne gotowanie, sprzątanie i dekorowanie ułatwi pracę i dobrze posłuży rodzinnej atmosferze. Kolorowe wiosenne dekoracje, pisanki, palmy, baranki i tulipany to idealny zestaw rozweselający po długiej i smutnej zimie. Warto zachować minimum dyscypliny aby nie przesadzić z mnogością kolorów i motywów. W tym celu warto  zaplanować ilość rodzaj i kolorystykę świątecznych rekwizytów.

Zieleń na stole

Nadzieja odradzającego się życia i budzącej się przyrody wiąże się z kolorem zielonym. W symbolice kolorów zieleń oznacza świeżość, działa kojąco i uspokajająco na psychikę człowieka.

dekoracja stołu wielkanocnego
I choć tradycyjny świąteczny stół okryty jest białym obrusem, na tą okazję warto przełamać biel akcentami zieleni, np. delikatnymi serwetkami Lace Royal Lime. Dwa odcienie zieleni przeplatają się ze sobą w kwieciste wzory, które tworzą harmonijną całość. Zieleń zestawić można z innym wielkanocnym kolorem – żółcienią, kolorem jajek na twardo, żonkili i tulipanów, częstych gości na wielkanocnym stole. Przeplatanie się zielonych serwetek z żółtymi urozmaici ogólny wystrój stołu.

Kolejnym elementem, którego nie powinno zabraknąć są świece Shine Silver Egg koniecznie w kształcie pisanek. Siadając do niedzielnego śniadania należy je zapalić, zapalone świece dodadzą ciepła i uroku i podkreślą uroczysty charakter rodzinnej uroczystości.

Kwiatowy dodatek – Tulipany

Wielkanoc jest pełna nadziei, zima przemija, nadchodzi wytęskniona wiosna, przyroda budzi się do życia. Z tej okazji na świątecznym stole znaleźć się może wazon wypełniony kolorowymi tulipanami AR Tulip. Mieszanka kolorów wspaniale podkreśli radość, która towarzyszy świętom.

tulipany na wielkanocSymbolicznym elementem dekoracyjnym jest cukrowy baranek MC Candy Sheep. Dla chrześcijan jest to symbol Jezusa zmartwychwstałego, jego męki, śmierci i odrodzenia i od lat towarzyszy Wielkanocnej tradycji.