Jak wybrać dywan do wnętrza?

Jak wybrać dywan do wnętrza?

Po pierwsze? kolor

W tym przypadku zasada jest prosta. Do wyboru mamy dwie podstawowe zasady. Pierwsza z nich mówi o tym, że jasny gobelin optycznie powiększy pomieszczenie, ciemny zaś je zmniejszy, nie mniej jednak sprawi, że stanie się przytulniejsze. Stojąc przed wyborem kolorystyki dywanu, warto wziąć pod uwagę również kwestie przeznaczenia pomieszczenia. Jasny model w holu czy kuchni nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Częściej bowiem będziemy musieli go prać niż użytkować.

designerski dywan od Christian Lacroix

 

Po drugie? wzór

Wzornictwo dywanu musi nie tylko nam się podobać, ale również pasować do reszty wyposażenia. A zatem, im więcej w pomieszczeniu znajduje się elementów ozdobnych, tym bardziej neutralny powinien być jego fason. I odwrotnie. Minimalistyczne wnętrze zaprzyjaźni się z dywanem o intensywnym wyglądzie.

Rodzaj wykonania

dywan w salonie

Projektanci i styliści wnętrz rekomendują zastosowanie dywanów o niskim runie – z uwagi na łatwość utrzymania go w czystości oraz wysokiej gramaturze, przez co jest odporny na różnego rodzaju odkształcenia. Optymalnie, jeśli będzie wzbogacony o silikonowe podbicie. Wówczas mamy pewność, że nie będzie przesuwał się po podłodze. Wszystkie te kryteria warunkują łatwość i przyjemność użytkowania. Często jednak nie przywiązujemy zbytniej wagi do podanych założeń i decydujemy się na zakup grubego dywanu o wysokim runie mając nadzieję, że zapewni on wysokie doznania estetyczne. W istocie tak jest. Trwają jednak bardzo krótko, gdyż już po miesiącu korzystania pojawiają się nieestetycznie wyglądające odkształcenia i zabrudzenia. Dlatego warto pamiętać, że tego typu forma bardziej nadaje się na małe chodniki, po których będziemy stąpać gołymi stopami (np. w łazience) niż do salonowych, często użytkowanych pomieszczeń.

Od wyboru do koloru

Szeroki wybór dostępnych w sprzedaży dywanów sprawi, że z jego dopasowaniem do najróżniejszej stylistyki mieszkania nie będzie miał problemu żaden, nawet najbardziej wymagający klient. Najlepszym tego dowodem jest oferta dywanów z naszego sklepu BBHome, obfitująca w szereg luksusowych, spełniających najwyższe oczekiwania dywanów. Idealne zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Zebrane produkty można nabyć w różnych wariantach rozmiarowych i kolorystycznych.