Jak wybrać odpowiednie kinkiety?

Jak wybrać odpowiednie kinkiety?

Spolszczona nazwa w niczym nie zdradza rodowodu tej formy oświetlenia, tradycyjnie umieszczanej na płaskich powierzchniach ścian. Pochodzi od nazwiska francuskiego aptekarza Antoine Quinqueta, który wpadł na pomysł udoskonalenia lampy w latarni morskiej. Kinkietami oświetlano paryskie sceny teatralne, restauracje, kawiarnie, wreszcie domy prywatne.

Źródło nastrojowego światła, otoczonego miękkim abażurem buduje przytulny klimat i specyficzną wieczorną dramaturgię. Forma i kolor tkaniny abażuru dodatkowo zdobi ścianę, tapetę, czy kamień na którym jest zawieszony. Współcześnie hermetyczne, odporne na wilgoć kinkiety oświetlają także elewacje budynków, wnosząc w nocny pejzaż miasta efektowną grę światła i mroku.

?Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego innowacyjnego i funkcjonalnego produktu. We wnętrzach komercyjnych i prywatnych kinkiety wieszamy najczęściej w hallach, przedpokojach i traktach komunikacyjnych, gdzie rytm źródeł światła wyznacza trasę marszruty. Świetnie sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, punktowo oświetlając wybrane elementy wystroju wnętrz, np. obrazy. Kinkiety obrazowe to osobna kategoria tego produktu, gdzie źródło światła skierowane jest w dół. Żarówki w horyzontalnej metalowej osłonie na ruchomym ramieniu, często na tzw. ściemniaczu, który pozwala regulować moc światła to popularny sposób na ekspozycję dzieł sztuki w warunkach domowych.
Kinkiety na ruchomym ramieniu, pozwalającym ustawić kąt padania światła to idealna lampa do czytania w sypialni czy w dziecięcym kąciku zabaw. Spopularyzowane przez sieci hotelowe w wersji ledowej żarówki na giętej podstawie w wariantach bardziej rozbudowanych estetycznie są często stosowane w mieszkaniach prywatnych.

Kinkiety są rewelacyjnym dodatkiem na klatce schodowej w zastępstwie lub dopełnieniu tradycyjnych żyrandoli. Producenci często proponują komplementarne kinkiety i żyrandole przeznaczone do użytku w swoim sąsiedztwie.

Są niezastąpione przy łazienkowym lustrze, a podświetlane, powiększające lusterka do makijażu nowocześnie łączą dwie funkcje: lustra i kinkietu.
Wreszcie – po prostu zdobią pomieszczenia wnosząc oryginalny i zróżnicowany design. Stylistyka kinkietów jest bardzo zróżnicowana. Od prostych, minimalistycznych projektów do teatralnych, rozbudowanych, złoconych form. Wici roślinne, konary drzew, rogi zwierzęce, formy klasyczne, art deco, loftowo/przemysłowe, eco, wybór kształtów i kolorystyki jest nieograniczony. Także materiały używane do produkcji kinkietów są bardzo rozbudowane: metal, kryształ, drewno, tworzywa sztuczne w najróżniejszych wariantach, zgodnie z maksymą “dla każdego coś miłego”.

Funkcjonalnie kinkiety są wspaniałą alternatywą dla małych stojących lampek. Nie zajmują dodatkowego miejsca na podłodze, stoliku, biurku czy półce. Większość kinkietów łatwo się czyści, a powstałych zabrudzeń czy osadu z kurzu nie widać na pierwszy rzut oka.

No i kolejny argument na TAK! Do niedawna decyzję o zakupie kinkietu trzeba było podejmować na etapie budowy, brak źródła prądu umieszczonego w ścianie uniemożliwiał ich użycie. Nowością są uniwersalne kinkiety z kablami i włącznikiem, pozwalającym podłączyć je do dowolnego kontaktu lub do kostki elektrycznej w ścianie. Kolejny krok w stronę użytkownika!
W naszej ofercie znajdziecie Państwo dużą kolekcję kinkietów łączących różne nurty współcześnie rozumianej klasyki. Wśród propozycji BBHome szczególnym powodzeniem cieszą się kinkiety DC Silvy, DC Surat i DC Wiri. To właśnie te modele królują na liście naszych bestsellerów, te propozycje najczęściej wybierają klienci. Zwróćcie Państwo uwagę na kinkiety obrazkowe El Luna Plus, na podświetlane wykonane z nierdzewnej stali lusterka łazienkowe z kolekcji LB Reflection Led Wall i wiele innych propozycji, w których każdy znajdzie coś dla siebie! Koniecznie sprawdź kategorię kinkiety w naszym sklepie: https://bbhome.pl/lampy/kinkiety/