Jak za pomocą oświetlenia stworzyć nastrój w pomieszczeniu?

Jak za pomocą oświetlenia stworzyć nastrój w pomieszczeniu?
odczas gdy jedni preferują mocne i intensywne światło, inni z kolei będą pasjonatami kameralnego, przytulnego oświetlenia. Pamiętajmy jednak, że osobiste preferencje to jedno, a rodzaj pomieszczenia to drugie. Jak zatem za pomocą lamp wykreować osobliwy nastrój we wnętrzu? Zanim jednak przejdziemy do konkretnych propozycji, warto uświadomić sobie kilka podstawowych kwestii, m.in. co chcemy wyeksponować przy udziale odpowiedniego oświetlenia, jakim metrażem dysponujemy oraz jakie są nasze indywidualne preferencje w tym zakresie.

 

Salon

 

Dla zapewnienia optymalnych walorów wpływających na komfort i wygodę przebywania, pokój gościnny powinien być odpowiednio doświetlony. Punktem wyjścia powinien być zatem stylowy i gustownie zaprojektowany żyrandol – https://bbhome.pl/lampy/zyrandole/zyrandol-eichholtz-martinez-s/, emitujący równomierne światło na całe pomieszczenie. Jego uzupełnieniem, bezpośrednio warunkującym klimatyczny odbiór, będą nowoczesne kinkiety. Za sprawą bogatej różnorodności, bez problemu dopasujemy model korespondujący z industrialną, skandynawską czy minimalistyczną aranżacją. Równie mile widziane są wszelkiego rodzaju oprawy punktowe, rzucające światło na galerię obrazów lub fotografii.

 

Sypialnia

 

Jako że jest to miejsce z założenia nastawione na relaks i odpoczynek, intensywne światło nie jest mile widziane. O wiele lepiej sprawdzą się kinkiety zainstalowane po obu stronach łóżka lub lampy stojące, których niekwestionowanym atutem będą rozmaite abażury. Eichholtz to marka specjalizująca się w produkcji nietuzinkowych lamp i kloszy dla najbardziej wymagających klientów, które oprócz tego, że należycie oświetlają zadaną przestrzeń to dodatkowo wprowadzają jej kameralny charakter. Designerskie abażury przybierają różnorodną postać i kolorystykę. Model Bouilotte jest tego najlepszym przykładem – https://bbhome.pl/lampy/abazury/xxx-eich-bouilotte-gold-35x25x20cm/.

lampa stojąca na szafce nocnej w sypialni

 

Kuchnia

 

Przeciwieństwem światła, które musi panować w sypialni jest kuchnia. W tym wypadku jasne oświetlenie ogólne jest podstawowym elementem wpływającym na komfort i wygodę wykonywanych codziennych prac. Jeśli tylko metraż pomieszczenia na to pozwala, można zdecydować się na lampę wiszącą oświetlającą całe pomieszczenie – https://bbhome.pl/lampy/lampa-wiszaca-eichholtz-argento-silver-130×67-cm/ Model Argento Silver składa się z wielu żarówek, stąd też należycie spełni swoją funkcję. W pozostałych przypadkach ciekawą alternatywę stworzy plafon Stamford – https://bbhome.pl/lampy/plafony/plafon-sufitowy-eichholtz-stamford-black-405x175cm/.

oświetlony stół w jadalni