Jak zaaranżować przestrzeń biurową w domu?

Jak zaaranżować przestrzeń biurową w domu?

Coraz więcej osób może cieszyć się komfortem pracy w domu. To z jednej strony ogromny przywilej, z drugiej małe wyzwanie, ponieważ domowe warunki często nie są zbyt motywujące do wykonywania obowiązków służbowych. Ważne zatem, aby przestrzeń domową tak zaaranżować, aby w maksymalnym zakresie odpowiadała potrzebom zawodowym. Realizacja tego zadania wcale nie jest taka trudna… Wystarczy wygospodarować część mieszkania lub wybrane pomieszczenie na gabinet, które będzie służyło do pracy oraz wyposażyć je w biurko i odpowiedni fotel oraz kilka niezbędnych dodatków, a także zaplanować odpowiednie oświetlenie, aby zapewniało komfort i wydajność pracy. Biurko Abaco od Paccini Cappellini lub Highland od Eicholtz idealnie wpisują się w konwencję szykownego, niezobowiązującego „home office” .

Nowoczesne meble do domowego biura

Pokaż mi swoje biuro, a powiem Ci jakim jesteś pracownikiem

Przestrzeń biurowa jest wizytówką firmy. Fundamentalnym elementem, który kreuje jego wizerunek w oczach potencjalnych klientów. Czynnikiem określającym jakość oferowanych produktów i usług. To najbardziej reprezentacyjne miejsce, które choć z założenia ma sprzyjać wydajnej pracy, musi zapewniać także prywatność.”

Nowoczesna aranżacja domowego biura

Motyw przewodni wnętrza biurowego a wybrane umeblowanie

Współcześnie odchodzi się od projektowania bezdusznych open space na rzecz przytulnych, przypominających domowe zacisze eleganckich gabinetów z tzw „ duszą”. Wybór stylu, w jakim będzie urządzona przestrzeń biurowa jest punktem wyjścia w aranżowaniu pomieszczenia. Możliwości jest oczywiście bardzo dużo, jednak konkretna decyzja powinna być ściśle dopasowana do rodzaju wykonywanego zawodu. O ile przedstawiciele prestiżowych, nobliwych profesji stawiają na eleganckie meble biurowe z drewna, na tle ciemnych ścian i eleganckich regałów, o tyle reprezentanci kreatywnych, artystycznych branży decydują się na nowatorskie wyposażenie, utrzymane w nowoczesnej kolorystyce i designie odpowiadającym najnowszym trendom.

Nowoczesne biurko do domu

Biurko + fotel = duet doskonały

Miejscem szczególnym każdej przestrzeni biurowej jest oczywiście biurko z odpowiednio dobranym fotelem. Dla zapewnienia jak największego komfortu, zarówno osobie wykonującej pracę, jak i potencjalnym kontrahentom, wizytującym nas w pracy powinno być stosunkowo dużych rozmiarów. Ciekawą propozycją jest model Architekt z wygodnym drewnianym blatem na regulowanej wysokości „koziołkach” z polerowanej stali nierdzewnej. Podobną propozycją jest model Cruise z lekkim blatem ze zbrojonej tafli szkła, polecany do nowoczesnych gabinetów i pracowni. Z praktycznymi stalowymi półkami na urządzenia biurowe, uzupełni nowoczesny wystrój wnętrza. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia foteli. Nowoczesny fotel biurowy uwzględnia indywidualne preferencje dotyczące komfortu siedzenia. Można go nawet …. zaprogramować! W tych najbardziej zaawansowanych technologicznie wszystkie parametry zostaną zapamiętane, a właściciel np. Hipod Wheels siadając na spersonalizowanym siedzisku poczuje się „jak w domu” . Eleganckie propozycje autorstwa włoskiej wyspecjalizowanej w meblach biurowych marki Enrico Pellizzoni spełniają wszystkie ergonomiczne wymogi, także urodą przewyższają mass-marketowe odpowiedniki.

Nowoczesny fotel do biura w domu

Z foteli na chwilę relaksu w biurze polecamy kolekcję Love BirdBlack BirdMy Bird z polskiej fabryki Sits. Świetnie zaprojektowane, dostępne w kilku wariantach , także częściowo zmechanizowane będą futurystyczną ozdobą gabinetu lub dopełnią wystrój stylowego „home office”.