Jak zaprojektować oświetlenie w sypialni?

Jak zaprojektować oświetlenie w sypialni?
Bez wątpienia, sypialnia to jedno z tych pomieszczeń w całym domu, które cieszy się wyjątkowym, nastrojowym klimatem. To w niej odpoczywamy po całym, męczącym dniu w pracy, aby zregenerować siły na każdy kolejny. Mimo to błędne jest przekonanie, że służy wyłącznie do spania, stąd też nie wymaga jakichś specjalnych zabiegów aranżacyjnych. Duży udział w tym zakresie odgrywają odpowiednio dobrane lampy, które jak wiadomo, wykazują się walorami praktycznymi, jak i dekoratorskimi. Jak zatem zaprojektować oświetlenie idealne?

 

Oświetlenie górne

Podstawowe oświetlenie sypialnianego wnętrza zarezerwowane jest dla lamp sufitowych. Od pewnego czasu sporą popularnością cieszą się subtelne i delikatne w swojej formie modele wiszące, z żarówkami emitującymi ciepłe, zbliżone do naturalnego, światło. Konkretny rodzaj uzależniony jest od wielkości pomieszczenia. Gdy sypialnia jest małych rozmiarów, z powodzeniem wystarczy plafon. Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, imponująco prezentować się będą efektowne żyrandole.

oświetlenie w sypialni

 

Kinkiety

 

Prawdziwą esencją całej stylizacji będą z pewnością kinkiety, które w sklepie BBHome.pl występują w wielu niezliczonych odsłonach. Na szczególne uwzględnienie zasługują produkty od firmy Eichholtz, znane ze swoich designerskich atrybutów. Delikatnie rozproszone światło, miękko rozchodzące się po całym pomieszczeniu, doda niewymuszonego uroku, budując klimat i wrażenie przytulności.

nowoczesne kinkiety w sypialni tworzą przytulną atmosferę

Kryształowe kinkiety nowoczesne do sypialni z kolekcji Alice Silver to ukłon w stronę modernistycznego piękna, zamkniętego w srebrnej oprawie. Nie tylko zachwyca swoim oryginalnym wyglądem, ale również skutecznie przykuje uwagę, podkreślając zamiłowanie właścicieli do otaczania się urokliwymi dodatkami.

 

Lampka nocna

W branży wnętrzarskiej najważniejsze są szczegóły. W przypadku oświetlenia są to m.in. lampki nocne, które pozwolą swobodnie oddać się ulubionej lekturze przed snem, emitując ciepłe, delikatnie i szalenie klimatyczne światło. Oprócz światła górnego i kinkietów, stanowią podstawę dobrze oświetlonej sypialni. Aby jednak należycie spełniały swoją rolę, warto wzbogacić je stylowymi abażurami, dostępnymi w różnorodnych kształtach, kolorach i odcieniach do wyboru. Z zewnątrz pokryte matową bawełną, wewnątrz z kolei folią zatrzymującą światło.

lampa na stoliku nocnym w sypialni

W zależności od oczekiwań, możemy postawić na nieśmiertelną biel, eleganckie złoto lub klasyczną czerń.

lampa podłogowa czarna w sypialni