Jaki abażur do lampy podłogowej, a jaki do stołowej?

Jaki abażur do lampy podłogowej, a jaki do stołowej?
We współczesnej aranżacji wnętrz kluczową rolę odgrywa oświetlenie, które ma wymiar zarówno estetyczny, dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na lampę podłogową czy stołową, każda skutecznie dopełni całą aranżację, dodając jej stylowego wyglądu. Co ciekawe, branża wnętrzarska coraz częściej zaczyna sięgać po dodatki nieco zapomniane. Przykładem mogą być abażury. Na zamówienie, jak i gotowe do zakupu w sklepie – możliwości jest wiele. Te ciekawe w swym charakterze klosze nie wymagają zbyt dużego nakładu finansowego, a rezultaty z ich zastosowania są zauważalne gołym okiem. Zanim jednak udekorujemy nimi swoje mieszkanie, warto zgłębić wiedzę odnośnie prawidłowego ich dopasowania do lampy i otoczenia.

 

Kolor – na pierwszy ogień

 

Nowoczesne abażury są dostępne w szerokiej palecie kolorów i wzorów. W zależności od naszych oczekiwań, możemy wybrać modele jednokolorowe lub ozdobione wzorami. Niemniej jednak, kluczową kwestią okazuje się odpowiedni dobór klosza do pomieszczenia. W sytuacji, gdy wnętrze zaprojektowane jest w minimalistycznym klimacie, optymalnie sprawdzą się modele w szarym, białym lub kremowym kolorze. Ich niezaprzeczalnym atutem okazuje się fakt, że potrafią rozświetlić przestrzeń i przy okazji ją powiększyć. W klasycznie urządzonym wnętrzu polecane będą modele w ciemniejszej tonacji, wydobywające elegancki charakter całej aranżacji. Doskonałym przykładem ilustrującym to twierdzenie stanowią abażury Eichholtz Bouilotte – https://bbhome.pl/lampy/abazury/xxx-eich-bouilotte-gold-35x25x20cm/. Wysoka jakość wykonania, niecodzienne wzornictwo i oryginalna kolorystyka – to niewątpliwe cechy charakterystyczne.

 

lampa podłogowa w pokoju

 

Rozmiar – nie bez znaczenia

Bez względu na to, czy poszukujemy abażuru do lampy podłogowej, czy stołowej, jedno pozostaje pewne. Szalenie istotną rolę w trafnym doborze odrywa umiejscowienie załącznika światła. Klosz musi być zatem tak dopasowany, aby nie tylko nie wystawać poza granice abażuru, ale również tak głęboko sięgać, aby nie było konieczności dalekiego sięgania dłonią. W dalszej kolejności należy przyjrzeć się rozmiarowi lampy, jaką chcemy wzbogacić stylowym kloszem. Największe modele przeznaczone są do lamp podłogowych. Ciekawą propozycję stanowi model https://bbhome.pl/lampy/abazury/abazur-chic-white-round-265x315x18-cm/, którego średnica wynosząca aż 60 cm doskonale współgra z monumentalnymi, stojącymi lampami. Z kolei mniejsze zarezerwowane są do lamp stołowych i nocnych. Designerskie abażury, jakie znajdują się w ofercie BBHome, zaspokoją oczekiwania osób pragnących otaczać się wysmakowanymi dodatkami.

lampa podłogowa w salonie