Jaki kinkiet do sypialni?

Jaki kinkiet do sypialni?
Sypialnia jest miejscem przeznaczonym na sen i odpoczynek. Musi zatem nie tylko sprzyjać swobodnemu relaksowi, ale również budować poczucie bezpieczeństwa, zapewniać przestrzeń do spokojnego spania oraz kreować poczucie intymności. Duży udział w tym zakresie odgrywa zastosowana aranżacja, nie mająca nic wspólnego z przepychem i nadmiarem przedmiotów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Świetnym rozwiązaniem są zatem kinkiety. Podpowiadamy, jak dobrać lampy, aby przestrzeń była nie tylko nastrojowa, ale również funkcjonalna.

 

Kinkiet w sypialni – hit czy kit?

Atutów przemawiających na korzyść kinkietów w pomieszczeniu nastawionym na sen i odpoczynek, jest wiele. Przede wszystkim nie zabierają cennego miejsca na podłodze. Ich design pozwala na swobodne dostosowanie do każdej aranżacji, przy okazji rozwiązując problem braku szafki nocnej, na której można umieścić lampkę.kinkiety w sypialni
Kinkiety w sypialni, emitując rozproszone światło, sprzyjają wyciszeniu, ułatwiając zasypianie. A gdy tylko zechcemy przed snem poczytać ulubioną książkę, możemy je ukierunkować tak, aby uzyskać jak największy komfort stosowania – bez obaw o nadwerężenie wzroku zbyt słabym światłem. Pomocne w tym zakresie są nowoczesne oprawy, z regulowanym ramieniem, na którym znajduje się pojedyncze źródło światła, będące idealną alternatywą dla klasycznej lampki nocnej. Świetnym przykładem jest oprawa Romeo Black Short – https://bbhome.pl/lampy/lampy-podlogowe/lampa-scienna-romeo-black-short/, dostępna w trzech opcjach kolorystycznych do wyboru.

 

Barwa i kąt padania

Od kolorystyki i mocy światła zależy, jaki nastrój będą w stanie wykreować w sypialni kinkiety. Transparentne oprawy doskonale sprawdzą się w roli elementu dekoracyjnego. Ich atutem jest fakt, że wykreują wrażenie optycznego powiększenia, co niewątpliwie będzie najbardziej mile widziane w małych wnętrzach.sypialnia-i-kinkiety

Polecanym modelem jest latarnia Eichholtz Primo – https://bbhome.pl/lampy/kinkiety/kinkiet-latarnia-eichholtz-primo-silver-l/ lub kinkiet Grace – https://bbhome.pl/lampy/kinkiety/kinkiet-grace-12x41cm/, ze światłem skierowanym ku górze. Z kolei matowe, mleczne klosze, emitując nieco przytłumione światło, stworzą atmosferę klimatyczności i intymności, dając domownikom poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji.