Kate Moss, Bond a może okładki Vogue’a? – grafiki i obrazy, które pomogą nadać mieszkaniu styl

Kate Moss, Bond a może okładki Vogue’a? – grafiki i obrazy, które pomogą nadać mieszkaniu styl
Są niczym ostatni ruch pędzla malarza – dumnie wieńczą mozolne dzieło. Jak można bowiem inaczej nazwać obrazy na ścianach, jeśli nie doskonałym dopełnieniem wnętrza? To końcowy element, który podkreśla charakter i spaja aranżację w całość. Jeśli ściany Waszego mieszkania wciąż świecą pustką, podpowiadamy, co warto zawiesić, aby nadać mieszkaniu styl. 

Z pierwszych stron gazet wprost na ścianę

Reprodukcje najsłynniejszych zdjęć postaci show-businessu to jeden z dodatków wielu nowoczesnych wnętrz. Mamy pewność, że nigdy nie wyjdą z mody – podobnie jak ikony widoczne na zdjęciach. Zdjęcia w czerni i bieli doskonale podkreślają charakter salonu czy sypialni. To też świetny sposób, by pokazać światu swoje uwielbienie dla kultowych nazwisk: Marilyn Monroe, Jackie Kennedy, Jamesa Deana czy Audrey Hepburn.

Z pasji do motoryzacji

Fani fotografii nie muszą ograniczać się wyłącznie do zdjęć znanych osobistości. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziecie kilkadziesiąt fotografii klasycznych aut w sepii lub czerni i bieli. Są doskonałą dekoracją dla pozbawionego ozdób gabinetu czy domowej biblioteczki. Dla urozmaicenia aranżacji warto zawiesić kilka takich fotografii obok siebie. Zdjęcia aut, samolotów, a nawet żaglówek nadają wnętrzom klimatu retro, przywołując wspomnienia z dawnych lat. Wyjątkowo elegancko prezentują się zawieszone tuż obok nowoczesnych kinkietów lub zegarów w stylu vintage.

Minimalistyczna nowoczesność

Minimalizm to trend, który pokochała większość z nas. Spokojne, stonowane aranżacje, funkcjonalne meble i proste dodatki są absolutną podstawą ponadczasowych wnętrz. Co warto więc zawiesić na ścianie w tak nieskomplikowanym salonie czy sypialni? My polecamy równie minimalistyczne obrazki lub grafiki. W sklepach z wyposażeniem wnętrz bez problemu można znaleźć takie, które kolorami będą pasować do reszty dodatków. Amatorzy abstrakcyjnych obrazów z powodzeniem mogą zawiesić na ścianie barwne reprodukcje znanych malarzy. Dla tych, którzy szukają jeszcze większej prostoty, ciekawym pomysłem są ręcznie rysowane grafiki na białym tle. To ciekawy sposób na ożywienie pokoju i odejście od wszechobecnych napisów.

Moc kolorów

Obrazy lub zdjęcia z jednym, wyraźnie dominującym kolorem to trend ostatnich kilku sezonów. Im bardziej intensywnie, tym lepiej dla naszych ścian. W tę modę wpisują się także fotografie zielonych roślin, na przykład egzotycznych palm. Najlepiej wyglądają łączone w kolaże – po 3, 6, a nawet 9. Świetnie prezentują się, gdy podkreśla je światło nowoczesnych kinkietów. Zdjęcia znanych osób, abstrakcyjne malowidła czy jednobarwne szkice to tylko niektóre z obrazów i grafik, jakie królują we wnętrzach w tym sezonie. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziecie sporą dawkę wnętrzarskich inspiracji. Wszystkie gotowe do zawieszenia na ścianę.