Kubistyczne dodatki do nowoczesnych wnętrz, które zachwycą każdego miłośnika sztuki!

Kubistyczne dodatki do nowoczesnych wnętrz, które zachwycą każdego miłośnika sztuki!

Kubizm to nie tylko słynny kierunek w malarstwie, którego prekursorem był wybitny artysta Pablo Picasso. To również zyskujący na popularności trend w aranżacji wnętrz, stawiający przede wszystkim na prostotę i geometrię. W swoich zasadach kieruje się oszczędnym gospodarowaniem przestrzenią przy jednoczesnym tworzeniu – atrakcyjnego pod kątem estetycznym – wnętrza, wypełnionego prostymi bryłami o zdefiniowanych bryłach, kontrastami koloru i barwnymi plamami, przeciętymi wyrazistą linią, oraz sztuką, wszechobecną na ścianach kubistycznych pomieszczeń…

Wnętrza w kubistycznym stylu

Zasady kubizmu

Nazwa tego kierunku wzięła się od głównego motywu kubizmu, jakim jest kostka, czyli sześcian „the cube”. Geometryczne formy w płaskim kolorze, zamknięte w graficzny czarny kontur przenikają do współczesnych aranżacji wnętrz, gdzie forma jest nadrzędna wobec funkcji, a zbędne dodatki i dekoracje zostają wyeliminowane.

Kubistyczne wnętrza

Kubizm jest zatem świetnym sprzymierzeńcem dla wszystkich osób, którym bliski jest nowoczesny wystrój wnętrz i świat sztuki, reprezentowany przez wielobarwne malarstwo, grafikę i artystyczne detale.

Kubizm we wnętrzach

Salon w kubistycznym wydaniu

W kubistycznym salonie na pierwszy plan wysuwa się prostota form, a także rezygnacja z wielu dekoracyjnych romantycznych drobiazgów żartobliwie zwanych „durnostojkami”. Liczy się konkretna funkcja i formalna prostota. Jak to osiągnąć? Np. klasyczny regał zastąpi funkcjonalna komoda z litego drewna Flair. Jej przestronne wnętrze pomieści dużo przedmiotów, podczas gdy blat stanowi powierzchnię wystawienniczą dla zdyscyplinowanej mini-kolekcji kubistycznej sztuki. A jak wygląda sprawa związana z aranżacją strefy wypoczynkowej? Czy w tym przypadku sofa również ma być utrzymana w geometrycznym kształcie? Jak się okazuje – niekoniecznie, aczkolwiek wybierając komplet wypoczynkowy warto postawić na model o surowym charakterze, który ocieplony dekoracyjnymi poduszkami wpisze się w kubistyczną koncepcję wystroju. Wśród polecanych propozycji na uwagę zasługuje sofa Sigge Sits z poduszką Akropol Grey – w modnej, szarej kolorystyce, uzupełnionej o geometryczny nadruk. Kubistyczne impresje chętnie goszczą również na podłodze! Okraszony geometrycznym motywem prostokątny dywan Highway Dark Blue to efektowna alternatywa dla osób, które boją się dekorowania ścian wzorzystymi tapetami, a mimo wszystko nie chcą rezygnować z tego modnego trendu.

Wnętrza w kubistycznym stylu