Lampa stojąca do salonu – dlaczego jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz?

Lampa stojąca do salonu – dlaczego jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz?

Do niedawna lampy stojące wzbudzały skojarzenia starych, PRL-owskich wnętrz, pozbawionych charakteru i wyrazu. Dziś obserwując wielką metamorfozę oświetlenia tego typu nie sposób przejść obok nich obojętnie. Efektowne, dekoracyjne, designerskie, dodatkowo pełniące ważną praktyczną funkcję świetnie się sprawdzają w każdym wnętrzu, gdzie zróżnicowane źródła światła są częścią codziennej scenografii . W szczególności cieszą się zainteresowaniem posiadaczy nowocześnie zaprojektowanych salonów. Co wpływa na ich tak dużą popularność? Dlaczego są polecanym uzupełnieniem współczesnych aranżacji?

Nowoczesne lampy stojące do salonu

Must have w salonie

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że nowoczesne lampy stojące stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju w którym odpoczywamy po pracy, spędzamy długie wieczory i przyjmujemy gości. Przy sofie czy fotelu, w rogu pomieszczenia budują nastrój, zdobią i oświetlają wybrane fragmenty pomieszczenia. I choć nie zastępują ogólnego oświetlenia, pełniąc jedynie funkcję pomocniczą, trudno wyobrazić sobie ich brak we współczesnych wnętrzach.
W przestrzeniach, w których pierwszorzędną rolę odgrywa minimalizm i prostota, bardzo ważne jest, aby ograniczyć ilość dodatków. Niezatoczona przestrzeń, bez bibelotów i zbędnych dekoracji to idealne tło dla lamp stojących, które podkreślając nowoczesny wystrój spełniają także zadania praktyczne. Lampy stojące uprzyjemnią wieczorny seans filmowy, okażą się wiernym towarzyszem ulubionej lektury czy rozmów we dwoje. Przykładów zastosowania tych lamp jest równie wiele, co dostępnych w sprzedaży modeli. Jeśli zatem bliskie naszemu sercu są nowoczesne projekty wnętrz, nie możemy zapomnieć o tym rodzaju oświetlenia.

Nowoczesne lampy stojące do salonu

Przegląd polecanych lamp do nowoczesnych salonów

Inspirowane kultowymi dziełami designu, klasyczną elegancją, art deco, w stylu vintage lub minimalistyczne – wybór lamp stojących może niejednego zaskoczyć. Ta ogromna różnorodność jest odpowiedzią na potrzeby miłośników nowoczesnych aranżacji, wybierających wymarzony model spośród kolekcji wielu producentów. Nie będzie odkrywcze stwierdzenie, że idealny model powinien współgrać z zastosowaną stylistyką mieszkania. I dla przykładu, jeśli salon utrzymany jest w designerskim klimacie, wówczas obiektem poszukiwań powinny być designerskie lampy w stylu loft. Świetnie w tym zakresie sprawdzi się model Giraffe, Ball Spots, HitchockMaid Black czy Murakami. Z kolei w przepełnionych przepychem wnętrzach w stylu glamour polecaną propozycją będą Carol Crystal, Charms Crystal czy Virginia. Dla miłośników złota w modnym wydaniu polecamy przeboje holenderskiej marki Eichholtz Reynaud Gold, lub Cordero, lub w podobne stylistycznie lecz w mniejszym budżecie Caresh i Elipse. Tripody zarezerwowane są dla salonów urządzonych w skandynawskim klimacie. Jako inspirację mogą stanowić dostępne w naszym sklepie modele, w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru.

Nowoczesne lampy stojące do salonu