Lampy – rozświetlą Twoje wnętrze

Lampy – rozświetlą Twoje wnętrze

Oświetlenie domu jest ważne i nie należy go bagatelizować, ma duży wpływ na nasze funkcjonowanie i zdrowie. Słabe światło męczy oczy i zmusza je do zwiększonej pracy, na przykład przy czytaniu, a brak odpowiedniej ilości luxów (jednostek oświetlenia) sprzyja depresji i złym nastrojom. Bardzo mocne światło pobudza, co nie zawsze jest zaletą, np. wieczorową porą, kiedy raczej wolimy spać niż siedzieć do późnych godzin.

lampa ofelia

Ciepłe, miękkie światło uspokaja i wprowadza w dobry nastrój, zimne drażni i niepokoi. Znaczenie ma kolor i moc światła, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na prawidłowy wybór domowego oświetlenia. Zróżnicowane źródła światła w domu czy mieszkaniu budują dobry klimat i samopoczucie. Plafoniery, lampy wiszące, stojące podłogowe i małe lampki stołowe, a także kinkiety są jak osobne instrumenty w orkiestrze, które wspólnie grają piękną wieczorną serenadę.

Każda z nich ma inną funkcję, dlatego z reguły w jednym wnętrzu znajdziemy kilka lamp, wykorzystywanych razem lub osobno zależnie od potrzeby chwili. ?Lampy wiszące rozjaśniają przestrzeń, nad naszymi głowami równomiernie oświetlając całe pomieszczenie. Mniejsze lampy stojące służą przede wszystkim wieczorem, gdy nie chcemy zapalać mocnego światła, a jedynie delikatnie rozjaśnić część pomieszczenia. Małe lampki nadają się do czytania w łóżku tuż przed pójściem spać, a także do stworzenia romantycznej atmosfery, gdy same świeczki nie wystarczą.

Efekt przytulnie rozświetlonego wnętrza sprawia, że chce się do niego wracać każdego wieczora, by poczytać książkę lub po prostu spędzić czas u boku ukochanej osoby.

Oprócz walorów czysto funkcjonalnych lampy są także dodatkowym elementem dekoracyjnym. Od nas zależy czy będą raczej skromnym dodatkiem, czy mocnym punktem domowego wnętrza. Różnorodność kształtów i form jest ogromna, lampy różnią się rozmiarem, kształtem, kolorem, materiałem i charakterem. Co ciekawe nie ma lamp uniwersalnych. Różne pomieszczenia to różne potrzeby, innych lamp potrzebujemy do kuchni, sypialni, łazienki czy korytarza.

W ofercie BBHome znajdziecie Państwo wiele pięknych lamp w klasycznym stylu. Do salonu polecamy lampy stojące ELL Ofelia, ELL Otello, ELL Taylor Black, które urzekają podstawą wykonaną z ręcznie polerowanego szkła kryształowego. Z kolei lampa wisząca EL Beta Glass czy OH Reposi łączą z sobą elementy przemysłowe z funkcjonalnym źródłem światła idealnym do kuchni, a żyrandole PR Egmont i PR la Scala to reprezentacyjne propozycje do salonu i jadalni.

?Zgodnie z maksymą Vivienne Westwood “Buy less – Choose well” warto wybierać lampy piękne i dobrej jakości. Pamiętajmy, że będą nam służyć przez lata, a być może całe życie.
Dlatego też jeżeli jeszcze niczego nie wybraliście, koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu, gdzie możecie znaleźć lampy podłogowe:
https://bbhome.pl/lampy/lampy-podlogowe/
wiszące: https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/ a także stołowe:
https://bbhome.pl/lampy/lampy-stojace/