Luk-Sus

Luk-Sus
Czy zastanawiacie się czasem nad definicją luksusu? Ciśnienie jest wokół bardzo odczuwalne, naprawdę trudno się zorientować w jakim wyścigu brać udział a jakiemu się oprzeć. W świecie opętanym obsesją pracy i nieustannego prężenia muskułów tradycyjne rozumienie luksusu uległo redefinicji . “Leżeć i pachnieć” jest już passé. Lenistwo jest objawem słabości i braku pomysłu, a  kosztowne zakupy rozrywką nuworyszy.
Pytanie w co się bawić żeby przebić konkurencję oraz zaimponować sobie i innym i nie wdawać się w toksyczny romans z frankiem szwajcarskim? Choć gentelmani nie rozmawiają o pieniądzach to cicha korelacja między pieniędzmi i luksusem jednak istnieje….
Polo

 

Sport tak wymagający jak i kosztowny. Potrzebne są: czas, umiejętności i duży portfel umożliwiający utrzymanie dwunastki koni i argentyńskich Gauchos. Do listy obowiązkowej dochodzą, wyjazdy na mecze w St.Tropez i St Moritz oraz wiele innych szczerze powiedzmy niedostępnych dla zwykłych śmiertelników wyzwań. Podziwiam kobiety grające w Polo i wiem, że nigdy do nich nie dołączę. Pozostaje towarzyska aktywność na polo meczach, od kilku lat możliwa także w Warszawie i Zakopanem.  Lokalne kluby warte wspomnienia to Buksza i Warsaw Polo Club.
Plenerowe mecze polo dostarczają wiele atrakcji zarówno graczom jak i publiczności. Można i warto wybrać się na taki mecz, aby zażyć specyficznej  atmosfery wielkich pieniędzy. Jeśli chodzi o rady dotyczące dress codu, polecam niezobowiązującą stylistykę smart casual. Prosta lniana sukienka, płaskie buty, słomkowy kapelusz i ciemne okulary to gwarancja świetnego samopoczucia.

Stare samochody

Nieustanny postęp w dziedzinie motoryzacji to twardy orzech do zgryzienia dla męskiej części ludzkości. Nowe modele corocznie spychają z piedestału właścicieli tych z sezonu poprzedniego, trudno dotrzymać tempa, a pokazać się trzeba… Relacja pomiędzy modelem samochodu, a przysłowiową męskością właściciela jest oczywista. Wyjściem  z tej niezręcznej sytuacji jest ucieczka w stronę starych samochodów.

 

 

Za niewielkie pieniądze można stać się właścicielem starego samochodu, a przy odrobinie szczęścia i talentu majsterkowicza można go samemu wyremontować. Wyraz osobowości i rys indywidualizmu zaklęty w zabytkowych czterech kółkach to recepta na towarzyski sukces w każdym gronie.

 

 

Nieprzekonanym proponuję pierwszy krok w stronę bycia kolekcjonerem – wyprawę do pobliskiej czeskiej Pragi, gdzie w wynajętym wraz z szoferem starym kabriolecie można zażyć sight seeing w bardzo luksusowym stylu.
Snobizm na sztukę czyli prawie Met Gala
Choć luksus tradycyjnie kojarzy się z paniami (ciekawe dlaczego? jakoś w moich oczach to kobiety tradycyjnie obsadzają dwa etaty, a panowie znajdują czas i środki na swoje rozrywki) w myśl teorii Gender znalazłam coś w bardziej damskim charakterze . Warszawa to nie Nowy Jork ale dla chcącego…. Wydarzenie rodem z amerykańskiej wersji Vanity Fair – bal Towarzystwa Przyjaciół Muzeum dla ambitnych osób, wspierających polską sztukę. Będzie szansa na zaprezentowanie stosownej sukienki i biżuterii i zapoznanie  celebrytów. I to w słusznym celu… Następna edycja – 13 czerwca. Spieszcie się…..