Marie Antoinette

Marie Antoinette


Wielbiciele trendu, który zdominował ostatnią Xmasową kolekcję w BBHome nie mają powodów do zmartwień. Tej wiosny w BBHome nie żegnamy się z barokiem! Zamiast tego, specjalnie dla Was staramy się odkryć go na nowo w wielkanocnej kolekcji Maria Antonina EASTER COLLECTION. A wszystko to dzięki Karlowi Lagerfeldowi, który już w zeszłym roku przewidział, że moda na przepych nie skończy się na jednym sezonie. Pokazem 2012/2013 r. Chanel Cruise zapoczątkował w modzie powrót do XVII i XVIII wieku i bogatej estetyki baroku, a za nim poszło wielu kreatorów.

 

 fot. Chanel

 

 

Rozkwit dominującej na światowych wybiegach stylistyki rokokowej przypada na końcówkę XVIII wieku, czyli panowanie królowej Francji Marii Antoniny. Wówczas to, bogactwo, przepych i finezja w zakresie zdobnictwa sięgnęły zenitu. Szczególnie w dziedzinie mody, której wielką pasjonatką była królowa, jedna z bardziej kontrowersyjnych kobiet w historii ludzkości.

 

Jeden z licznych portretów Marii Antoniny

“Maria Antonina” reż. Sofia Coppola

“Maria Antonina” reż. Sofia Coppola

Była żoną Ludwika XVI, oskarżaną o rozwiązłość seksualną bohaterką “afery naszyjnikowej”, wielbicielką życia w luksusie i przepychu, podczas gdy cały naród zmagał się z kryzysem. Jej historia zainspirowała nie tylko projektantów.  Sofia Coppola  przywołuje sylwetkę niezwykłej królowej w filmie pod biograficznym tytułem  “Maria Antonina” którego estetyka  najbardziej oddaje ducha wielkanocnej kolekcji BBHome.

 

 

Pamiętacie najbardziej kojarzony cytat przypisywany Marii Antoninie?

 

Gdy wieśniacy krzyczeli jesteśmy głodni, nie mamy chleba”, miała odpowiedzieć: “to jedzcie ciastka”.

 

 

Idąc za tym prowokacyjnym wezwaniem zaprojektowaliśmy śliczne i przepyszne wielkanocne ciasteczka, która z pewnością przypadłyby do gustu Marii Antoninie. Pastelowy lukier w kolorach pudrowego różu i anielskiego błękitu, biało/złote kamee, maślany biszkopt i cukier rozpływający się w ustach sprawia że nie można im się oprzeć.

 

 

Oprócz słodyczy królowa luksusu uwielbiała też perfumy…

Na  podstawie XVIII-wiecznej receptury odtworzono skład perfum Marii Antoniny. Zawierały one mieszankę zapachów różnych kwiatów, m.in. róż, irysów, kwiatu pomarańczy i jaśminu, a także piżma i drzewa sandałowego. Perfumy pod nazwą “Ślad królowej” sprzedaje pałac w Wersalu. BBHome -specjalnie dla Was- stworzyło świece zapachowe inspirowane tym zapachem. Eleganckie, białe opakowanie ze złotym kartuszem przedstawiającym popiersie Królowej, to idealny, elegancki prezent dla każdej fashionistki.