Nastrojowe światło – sprawdź jak je uzyskać we wnętrzach!

Nastrojowe światło – sprawdź jak je uzyskać we wnętrzach!

Oryginalne, dalekie od banału i powtarzalności oświetlenie jest jak przysłowiowa „kropka nad i” w efektownie zaaranżowanej przestrzeni. Podkreśla nie tylko indywidualny wystrój pomieszczenia, ale również zamiłowanie gospodarzy do otaczania się funkcjonalnymi i zarazem dekoracyjnymi dodatkami. Mówiąc o oświetleniu, należy wskazać jego dwie podstawowe cechy. Jedną z nich jest praktyczne zastosowanie, podczas gdy drugą, notabene będącą motywem przewodnim tego wpisu, umiejętność budowania nastrojowego klimatu. W tym zakresie nieco więcej uwagi poświęcimy kinkietom. Przez niektórych niedocenianych, wielokrotnie pomijanych, mimo że skrywają w sobie ogrom aranżacyjnych właściwości.

Jedna lampa to za mało!

Czasy, w których do oświetlania wnętrza wystarczyła jedna lampa, już dawno odeszły do lamusa. Współczesne oświetlenie bazuje bowiem na wielu źródłach światła, nie ograniczając się do ich ilości, w szczególności kiedy naszym zamiarem jest stworzenie przestronnego, ale również funkcjonalnego pomieszczenia. Lampa sufitowa, podłogowa, stołowa, no i oczywiście kinkiety – jedyne w swoim rodzaju, urokliwe i eleganckie w najdrobniejszym calu. I co ważne, jako jedyne w tak fenomenalny sposób podkreślające nastrojowy klimat we wnętrzu.

Kinkiet Eichholtz Monticello Black

Kinkiet – jaki wybrać?

Kiedy już wiemy, że kinkiety świetnie uzupełniają koncepcję artystyczną wnętrza, wypełniając je ciepłym i klimatycznym światłem, warto zapoznać się z przykładowymi propozycjami, jakie w tym zakresie przygotowali producenci. W pomieszczeniach, w których przyjmujemy gości, odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy czy relaksujemy się oglądając ulubiony serial, zastosowanie znajdzie klasyczna lampa o eleganckiej formie, ciekawej bryle, wykonanej z wysokiej jakości materiału. Jednym słowem – model Alaska Black. Alternatywą może być kinkiet Monticello Black firmy Eichholtz, będący kwintesencją włoskiego designu.

Świeca Sparkle Terra

Inną, niemniej ciekawą propozycją jest model Windolf Silver, pochodzącą od tego samego producenta. Dlaczego jest godny uwagi? Powodów jest wiele, ale przede wszystkim należy wskazać jego oryginalną konstrukcję. Swoją niepowtarzalną formą podkreśli nie tylko panujący klimat, ale również poprzez emitowane nastrojowe akcenty świetlne, wyeksponuje strukturę ściany, przyciągnie wzrok w kierunku dzieł sztuki czy rodzinnych fotografii.Kinkiet Eichholtz Windolf Silver

Nie tylko oświetlenie

Kinkiety nowoczesne, jak i klasyczne doskonale sprawdzają się w budowaniu intymnej atmosfery, ale nie stanowią jedynego źródła. Równie fenomenalnie w tym zakresie sprawdzają się latarnie dekoracyjne (np. metalowo – szklany model Devon lub ratanowy Bali) czy nastrojowe świece (np. udekorowane srebrnym paskiem Bonbon Ash lub minimalistyczne Sparkle Terra), które emitując efekt rozproszonej poświaty, stworzą prawdziwie relaksacyjny i klimatyczny nastrój.

Kinkiet Alaska Black