Nowoczesne oświetlenie domu – aktualne trendy

Nowoczesne oświetlenie domu – aktualne trendy

Choć dumnym krokiem weszliśmy w nowy rok, oświetleniowe trendy wnętrzarskie okażą się łagodne, albowiem to, co było modne w ubiegłych miesiącach, będzie cieszyło się popularnością w następnych. Najwięksi światowi i europejscy projektanci zaoferują nam ewolucję zamiast rewolucji, co z pewnością spotka się z aprobatą ze strony wielu odbiorców.

 

Nowoczesne lampy do domowej przestrzeni

 

Minimalizm i współczesne podejście do tematyki związanej z aranżacją wnętrz jest chętnie podejmowanym tematem przez architektów i stylistów, jak również przez zwykłych klientów, którzy pragną każdego dnia przebywać w przyjemnie zaprojektowanej przestrzeni. Rodzi się jednak pytanie, co znaczy, że niektóre lampy są nowoczesne? Odpowiedź tkwi w ich fenomenalnej konstrukcji, znacznie odbiegającej od tej, jaką można spotkać w klasycznych odpowiednikach. W jednym przypadku mogą być proste, minimalistyczne, surowe w swym wyrazie, w innym zaś zaskakujące nieszablonowym designem. Świetnie uzupełniają wystrój modernistycznych aranżacji, w których króluje stonowana, neutralna kolorystyka oraz zastosowanie takich materiałów, jak: szkło, metal, a nawet beton. Decydując się na zakup nowoczesnych lamp, wnętrze nabierze bardziej klimatycznego charakteru.

lampa podłogowa lobby black matt

 

Co w trawie piszczy?

 

Na przełomie ostatnich sezonów, sporą popularnością mogą poszczycić się lampy industrialne, komponujące się z surową, loftową przestrzenią, nawiązującą do starych hal i fabryk przemysłowych. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim metalowa konstrukcja, obejmująca najczęściej czarną, białą lub szarą kolorystykę. Nierzadko przełamywana bardziej wyrazistymi akcentami. I choć inspiracją do ich projektowania są odpowiedniki sprzed stu lat, to mimo wszystko znajdują szerokie grono odbiorców pasjonujących się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. W przypadku loftów, odpowiednia gra świateł, niwelująca surowy i chłodny odbiór przestrzeni, okazuje się sprawą szczególnej rangi. Świetnym przykładem nawiązującym do industrialnej aranżacji będzie szara lampa wisząca Waldorf – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26464-Lampa-wiszaca-szara-Waldorf-35×45-cm.html, jak i propozycja marki Cohen Mat – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26418-Lampa-wiszaca-czarna-Cohen-Matt-32×250-cm.html. Doskonałe zarówno do kuchni, jak i jadalni.

lampy wiszące ball

 

Lampy podłogowe stale modne

 

Choć branża oświetleniowa obfituje w szereg różnorodnych propozycji, niemniej jednak w kręgu opraw wyróżniających się sporą popularnością nadal można wyróżnić lampy podłogowe. Niezwykle uniwersalne, znajdujące zastosowanie w niemal każdym wnętrzu, zarówno tym urządzonym klasycznie, jak i nowocześnie.

lampa podłogowa miedź Ball Gloss

W ofercie BBHomeonline.pl znajdziemy produkty spełniające wszystkie oczekiwania. Lampa podłogowa na drewnianych nogach Industry świetnie wpisze się w klimat skandynawskich, jak i loftowych wnętrz – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26453-Lampa-podlogowa-na-drewnianych-nogach-Industry-145-cm.html,z kolei utrzymana w kolorze miedzi Klassik Gloss podkreśli styl retro – https://www.bbhomeonline.pl/product-pol-26450-Lampa-podlogowa-w-kolorze-miedzi-Klassik-Gloss-140-cm.html