Orientalne wnętrza w nowoczesnym wydaniu – na co warto postawić?

Orientalne wnętrza w nowoczesnym wydaniu – na co warto postawić?

Styl orientalny to blichtr, luksus, wszechobecny przepych, ale także subtelny deseń, poetycki motyw, a także ręcznie robione meble i nastrojowe bibeloty. Obfituje w tak wiele różnorodnych elementów, że trudno jednoznacznie określić, co charakteryzuje wnętrze w orientalnym klimacie. Brzmiący kolor, czerń i złoto lub eteryczny róż, błękit i biel plus dekoracyjne formy drewnianych detali, klatki dla ptaków, gałązki wiosennych pączków, przynoszące szczęście i dostatek karpie KOI, czy lecące żurawie – motywów jest wiele i jest z czego wybierać. W zależności od tego, czy bliższe naszemu sercu są błyszczące, energetyczne kolory czy powiewy japońskiej delikatności – nowocześnie interpretowane orientalne wnętrze naprawdę zachwyca!

Orientalne wnętrza

Meble – nowoczesny Orient ucieka od Cepelii

Robione na stare „chińskie antyki” które zalały nasz rynek kilka lat temu odeszły powoli do lamusa, a ich miejsce zajęły starannie wykonywane współczesne projekty łączące Orient z zachodnim wzornictwem i elegancją. Miłośnicy ekskluzywnego wyposażenia docenią kolekcje Queens. Ich polerowane na wysoki połysk powierzchnie w kolorze fortepianowej czerni lub bieli nawiązują do laki, a dyskretny decor podkreśla wyrafinowaną linię smukłych nóg konsol i stolików produkowanych na indywidualne zamówienie.

Orient we wnętrzach

Strefa relaksu – Poezja i Symbolika w roli głównej

Muzyka, pejzaż i poezja, subtelna uroda świata natury zaprzątała wyobraźnię dalekowschodnich artystów. Bogata, orientalna symbolika wyróżnia wiele charakterystycznych motywów i nadaje im szczególne znaczenia.

Wnętrza w stylu orientalnym

Chińska chryzantema, lub gałązka kwitnącej wiśni w wazonie, piętrzące się morskie grzywy, ptaki, ryby i tygrysy przewijają się w żelaznym zestawie dalekowschodnich inspiracji. Powielane w tkaninach, naczyniach z porcelany i japońskich grafikach rozsławiły te charakterystyczne motywy na całym świecie. Do dzisiejszego dnia designerzy zauroczeni wschodnim spirytualizmem i filozofią umieszczają je regularnie w swoich projektach. Poduszka Cranebird Blue, lub Koi&Lotus Grey osłodzą niejedną chwilę zadumy nad tomikiem poezji Haiku, a łyk jaśminowej herbaty z kubeczka Blushing Birds Flowers Blue odegna zmęczenie współczesnego wojownika.Orientalne wnętrza w nowoczesnym wydaniu

Porcelana

Kto dziś wyobraża sobie Europę bez porcelany? Rzadko kto pamięta że sekret jej produkcji Europa wykradła dopiero w XVII wieku. Kolekcja Blushing Birds sięga do tradycji manufaktury z Delft łącząc inspirowany Wschodem nowoczesny design z tradycyjną technologią produkcji porcelany. Efekty są spektakularne. Egzotyczne kwiaty, ptaki i motywy rozkwitają na filiżankach, talerzykach i misach przywołując tradycję orientalnych ogrodów. Z kolei supernowoczesna kolekcja Manto nawiązuje do orientalnej ceremonii picia herbaty przekładając starą tradycję we współczesne minimalistyczne wzornictwo.