Oryginalne kaszmirowe szale – pozwól sobie na odrobinę luksusu!

Oryginalne kaszmirowe szale – pozwól sobie na odrobinę luksusu!

Kaszmir to surowiec wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że luksusowy, o czym szybko można przekonać się sprawdzając ceny kaszmirowych produktów. Za ceną idzie jakość, trwałość, wytrzymałość, odporność na płowienie, specyficzny rodzaj termoregulacji, który sprawia że kaszmir ogrzewa nas zimą , a latem izoluje od upału. Walory estetyczne, miękkość i uroda sprawiają że o odzieży z kaszmiru marzy wiele osób. I to nie tylko kobiet!

Kaszmir z Nepalu

Nie tylko dla zamożnych…

Historycznie kaszmirowa wełna zarezerwowana była dla najbogatszych. Angielska królowa Wiktoria odbierała lenno od księstwa Kaszmiru pod postacią tego surowca, Napoleon przywoził go z podbojów Bliskiego Wschodu. O ile jeszcze do niedawna z jego uroków mogli czerpać wyłącznie najbardziej zamożni, o tyle dziś o jego luksusie mogą przekonać się pozostałe grupy społeczne. Prawdziwym hitem stały się kaszmirowe szali, wybierane jako unikatowy prezent dla Niej. W czym zatem tkwi fenomen wełny kaszmirowej? I dlaczego jest taka droga?

Kaszmirowe szale

Źródło pozyskiwania

Kaszmirowe włókna pozyskiwane są od domowych kóz hodowanych w części Himalajów, w górach Kaszmiru na terenie dzisiejszych Indii, Pakistanu, Nepalu oraz Chin. Jako, że bytują na wysokości dwóch tysięcy metrów, a w czasie zim temperatura spada do – 40 stopni Celsjusza, pod długą sierścią skrywają warstwę ciepłego puchu, który zrzucają wraz z nadejściem wiosny. To właśnie on służy do wyrobu kaszmiru. Jest raz do roku zbierany ręcznie lub wyczesywany z piersi i brzucha zwierzęcia. Najlepszej jakości surowiec pochodzi od młodych, kilkumiesięcznych kóz, jednak jest to niewielka ilość, kształtująca się na poziomie 30 gram/na rok.

Szal kaszmirowy najwyższej jakości

Kaszmirowy szal – najczęściej wykorzystywany dodatek do jesienno-zimowych stylizacji

Choć kaszmir jest produktem luksusowym, coraz więcej osób decyduje się na jego kupno. Trudno znaleźć drugi taki surowiec, który jest w stanie zapewnić tak wysokie poczucie komfortu i ciepła. My polecamy szale MINOU Cashmere – eleganckie, stylowe, w bogatej i różnorodnej kolorystyce odpowiadającej wielu stylizacjom. Lekkie, zwiewne jak mgiełka, lub tkane z kaszmirowej tkaniny jak miękki puszysty pled, w kształcie chusty lub szala będą ponadczasową ozdobą i ulubioną przytulanką. Klasyczne kolory beżu, szarości, granatu i czerni świetne sprawdzą się latem, a żywe kolory zimą, jako barwny kontrapunkt czerni, szarości i beżów zimowych płaszczy i kurtek.

Kaszmirowy szal dla mężczyzn