Oryginalne kinkiety, czyli praktyczna dekoracja industrialnych wnętrz!

Oryginalne kinkiety, czyli praktyczna dekoracja industrialnych wnętrz!

Styl industrialny cieszy się rosnącą popularnością. Jest bardzo efektowny, skrywający duże pokłady wnętrzarskiej funkcjonalności, a przy tym szalenie modny. Najczęściej obejmuje stare fabryki lub hale przemysłowe przerobione na praktyczne mieszkania, w związku z tym charakteryzuje się wysokimi sufitami. Choć surowy, pałający chłodem i szeroko rozumianym minimalizmem, może stanowić przytulną aranżację. Sęk tkwi w doborze odpowiednich dodatków. W tym wypadku na uwagę zasługuje oświetlenie. Z jednej strony niezbędne, pozwalające na praktyczne użytkowanie zajmowanej przestrzeni, z drugiej zaś – dekoracyjne, kreujące nastrój i atmosferę wnętrza.

Designerski kinkiet Eichholtz Irving Antique Brass

Designerskie kinkiety industrialne – prostota i minimalizm

Wraz z rosnącą popularnością stylistyki loftowej, na rynku powstało wiele rodzajów oświetlenia, które projektem i wyglądem będą współgrały z zastosowaną aranżacją. Jednym z nich są kinkiety, które można z powodzeniem określić mianem wielozadaniowych. Idealnie bowiem sprawdzą się do oświetlenia sypialni, w której pierwszoplanową rolę ma odgrywać subtelne, spokojne światło, jak również na wyposażeniu salonu, wspomagając tym samym lampy sufitowe czy wiszące. Imponujące minimalistyczną prostotą, o designerskiej formie, a przy tym niezwykle funkcjonalne kinkiety industrialne stanowią obowiązkową pozycję w każdym mieszkaniu stylizowanym na pofabryczną halę. Rewelacyjnie wyglądają w loftach, ponieważ za sprawą wysokich sufitów, w pełnej krasie eksponują ich piękno.

Kinkiet z regulacją czarny Brighton

Kilka propozycji z industrialnymi kinkietami w roli głównej

Chcąc zaprojektować estetyczne i zarazem funkcjonalne wnętrze, z pomocą przyjdzie model Irving marki Eichholtz, który w imponujący sposób podkreśli nowoczesnego ducha i zamiłowanie do praktycznych dodatków. Metalowa konstrukcja w połączeniu z przezroczystym szkłem i dekoracyjnym żarnikiem świetnie odnajdzie się zarówno w małych, jak i dużych loftowych przestrzeniach. Mrok industrialnych aranżacji skutecznie przełamie kinkiet Brighton. Doskonale sprawdzi się w sypialni jako oświetlenie łóżka nad wezgłowiem, stając się funkcjonalnym zamiennikiem lampki nocnej. Niezastąpiony również w łazience. Zawieszony nad lustrem lub w bocznych jego częściach uprzyjemni poranne golenie czy wykonywanie makijażu.

Designerski kinkiet latarnia Loft

Kolejną, polecaną przez nas propozycją do wnętrz industrialnych jest kinkiet – latarnia Loft marki Kaspa. Wzbogacony o żarówkę dekoracyjną ze specjalnymi węglowymi żarnikami, doda przytulnego i nastrojowego klimatu do każdego wnętrza – zarówno prywatnego, jak i firmowego.