Oświetlenie, które nadaje klimat mieszkaniu. Jak rozmieścić kinkiety w domu?

Oświetlenie, które nadaje klimat mieszkaniu. Jak rozmieścić kinkiety w domu?

Niegdyś kojarzone z dekadenckim klimatem XVIII-wiecznych teatrów i kawiarni, z lekko przydymionym światłem, które wpisywało się w nastrój wyzwolonej bohemy. Dziś kinkiety, bo o nich mowa, nie kojarzą się z lampami na paryskich ulicach i atmosferą tamtych dni ale z nowoczesnymi wnętrzami naszych mieszkań. Lampy ścienne pozwalają stworzyć urokliwą przestrzeń w stylu glamour, surowy loft czy subtelny, sielski klimat Hamptons. Kinkiety nowoczesne nadają klimat mieszkaniu, z wdziękiem wpisując się zarówno w szalone wizje i nieszablonowe koncepty, jak i te projekty, w których klasyka, proste linie i umiłowanie geometrii stoją na czele. Jak rozmieścić kinkiety nowoczesne w domu, by całość stanowiła stylowy patchwork? Nasi eksperci zapraszają w podróż, w której to cudownie przydymione, romantyczne światło wyznaczy drogę. Zainspiruj się z nami.

W asyście czy w roli głównej?Kinkiety w mieszkaniu

Planując rozmieszczenie światła, projektanci zwracają uwagę na to, aby źródła światła umieszczone na suficie pełniło główną funkcję, a boczne oświetlenie było jedynie jego uzupełnieniem. Dzięki temu możemy równomiernie doświetlić przestrzeń, przedmioty, akcesoria. Dlatego lampy Eichholtz, np. klasyczne żyrandole, aż domagają się asysty komplementarnych kinkietów. Nowoczesne, lub klasyczne dodadzą smaku sypialni, a umieszczone nad zagłówkiem łóżka ułatwią przyjemną lekturę przed snem. W łazience umocowane z dwóch stron doświetlą lustro, pozwalając wykonać precyzyjny makijaż. Docenią je miłośnicy dzieł sztuki , którą oświetlą kinkiety obrazkowe montowane nad obrazem, zdjęciem lub grafiką. W hallach wejściowych i korytarzach ułatwią komunikację i wskażą kierunek ruchu.Kinkiety to egalitarny dodatek. Odnajdą się w każdej przestrzeni: zachwycą romantyków, ofiarując rozmyte światło oraz wielbicieli klasycznych rozwiązań, jako element eleganckiej przestrzeni. Sprawdzą się również jako źródło delikatnej poświaty, odbitej w szklanych taflach okien podczas jesiennych wieczorów z książką. Nastrojowa atmosfera sprawi, że poczujesz ciepło, spokój, sielski i błogi nastrój – czyli po prostu poczujesz się jak w domu.


W magicznym blasku miedzi i złota, czyli designerskie kinkiety dla Ciebie

Wybierając kinkiety, możesz z powodzeniem postawić na modele miedziane albo złote – must have dla miłośników eleganckich rozwiązań. Lampy dodadzą przestrzeni urządzonej w ascetycznym klimacie blask szlachetnego, bogatego kruszcu.. Na przykład  miedziana konstrukcja w stylu retro, nada wnętrzu wytwornego charakteru. W jej blasku będą odbijać się srebrne klamki czy ramy luster dekoracyjnych, sprawiając, że nawet mała przestrzeń “otworzy się” i wyda większa niż jej dosłowne metry kwadratowe. Dla wszystkich, którzy hołdują rozwiązaniom, przywodzącym na myśl barokowe, lub klasycystyczne wnętrza, polecamy kinkiety Eichholtz. Modele w kształcie symbolu nieskończoności, wykończone złotą, polerowaną stalą nierdzewną, błyskotliwie “żonglują” światłem, tworząc “snopy ze złota”. Tak zaaranżowana ściana multimedialna zyska swój niecodzienny klimat, a telewizor “zniknie” w blasku urokliwego światła, stając się tylko elementem magicznej przestrzeni. Miłośnicy eklektycznych rozwiązań docenią niecodzienne zestawienia np blachę na ścianie, której dyskretny urok podbiją nity i śrubki, lub wielkoformatowe płyty z innych nowoczesnych materiałów budowlanych a także tapety i kamienne okładziny ścienne. Snopy światła z lamp Eichholtz nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego uroku, podkreślając oryginalne detale i szczegóły. Skuś się na takie rozwiązanie!