Oświetlenie we wnętrzach industrialnych

Oświetlenie we wnętrzach industrialnych
Styl industrialny wzbudza skojarzenia wnętrz efektownych, choć pozbawionych przepychu, w których znaczącą rolę odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Jego zadaniem jest optymalne doświetlenie domowej przestrzeni, aby korzystanie z niej było synonimem komfortu i wygody, zwłaszcza w tak przestronnych i wysokich pomieszczeniach, jakim są lofty. Ponadto, odpowiednie oświetlenie pozwala wyeksponować urok industrialnych elementów architektonicznych, podnosząc tym samym walory wizualne wnętrza.

Lampy do zadań specjalnych

Wielkość industrialnych powierzchni sprawia, że ich odpowiednie doświetlenie wymaga nie tylko znajomości stylu, ale również pewnego wyczucia i kreatywności. Aby zwiększyć walory bezpośrednio decydujące o funkcjonalności, w pomieszczeniach nie może być ciemnych plam, o które tak łatwo w loftowych aranżacjach, gdzie odległość od sufitu jest w wielu przypadkach dość duża. Wówczas, oprócz lamp wiszących, pomocne okazują się designerskie kinkiety oraz lampy podłogowe, które nie tylko należycie doświetlają ciemniejsze zakamarki mieszkania, ale również kreują kameralną i zarazem przytulną atmosferę.

biała lampa podłogowa, która sprawdzi się w industrialnych wnętrzach

 

Jak podkreślić uroki industrialnej aranżacji?

Loftowy design jest swoistym połączeniem prostoty i ekscentryczności. Z racji swojej oryginalności, może zawierać wiele rodzajów elementów, dodając pomieszczeniom wdzięku. Industrialna stylistyka zdominowana jest przewagą tekstury surowca, dodatkowo podkreślonego odpowiednią kolorystyką. Idealnie w tym zakresie sprawdza się beton, odkrycie fragmentu muru będącego tłem dla całej aranżacji. Alternatywą jest również wyeksponowanie elementów drewnianych, np. belek pod sufitem lub ułożenia drewna na ścianie, podkreślając naturalne jego usłojenie. W loftowych wnętrzach mile widziane są także metalowe akcenty, które także doskonale wpływają na odbiór przemysłowej stylistyki. Oprócz klasycznych elementów wyposażenia industrialnej przestrzeni, nie sposób pominąć oświetlenia, które w istotnym zakresie podkreśla całe wnętrze. A wybór w tym zakresie mamy ogromny.czarna lampa podłogowa

 

Oświetleniowe propozycje

Wystrój loftów ma być przestronny, ale również minimalistyczny. Aby go zapewnić, przydatne okażą się kinkiety nowoczesne. Na uwagę zasługuje klasyczny model marki Eichholtz Haussmann wykonany z mosiądzu i stali nierdzewnej.biała lampa podłogowa Benjamin

 

Designerskie lampy wiszące stanowią kolejne źródło światła, o którym nie możemy zapomnieć, projektując wnętrze. Utrzymana w kolorze złoto-miedzianym, na złotym kablu marki Luca – https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-zarowka-na-zlotym-kablu-luca-9×190-cm/ nie wyróżnia się szeregiem detali, dzięki czemu idealnie wpisuje się w kanony loftowych wnętrz.