Prezenty dla Estetów

Prezenty dla Estetów

Podobno najtrudniej obdarować osobę, która lubi wszystko i nic. Jest w tym ziarnko prawdy. Jak wiadomo, czym lepiej znamy podarkobiorcę, tym proces wymyślania prezentu powinien przebiec szybko i sprawnie. Gorzej z realizacją naszej koncepcji. Jak znaleźć prezent, który wpisze się w gust estety? Nasze podpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Esteta – trudny orzech do zgryzienia?

Dążenie do harmonii, symetrii, skłonność ku minimalizmowi, przykładanie wagi do materiału wykonania i jakości przedmiotów. Tak w skrócie możemy opisać przedmiot naszych starań. Spokojnie, to tylko brzmi jak święty Graal. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziesz przynajmniej kilkanaście propozycji, które trafią w wysublimowane upodobania estety.

Ramka na zdjęcie

Bezpiecznym i zawsze udanym prezentem jest ramka na zdjęcie. Prosta, elegancka zawierająca wspólną fotografię z wakacji lub ważnej uroczystości. Wzbogacona o dedykację będzie sentymentalnym, ale i osobistym prezentem, który dla estety z pewnością będzie miał duże znaczenie. Przykładem świetnych produktów są rama na zdjęcie z czarnego lustra i ramka Eichholtz.

Świece zapachowe

Piękne zapachy unoszące się z każdego pomieszczenia to wizytówka domu. Zbyt intensywne zapachy na pewno nie sprawdzą się w małych przestrzeniach, dlatego lepiej ich unikać. Wybierzmy ładnie opakowane świece zapachowe, o nienarzucającej się woni.

Obrazy

Strona wizualna jest dla tego typu osób bardzo ważna, dlatego nie wahajmy się wybrać prezentu z poruszającą grafiką czy obrazem. Zdjęcie przedstawiające w czerni i bieli ulubioną gwiazdę dla fanów kina, czy szkic katedry dla amatorów architektury będą doskonałym wyborem.

Notatnik na nowy rok lub piękna papeteria

Choć wydaje się, że to pomysł sztampowy, to notatnik wbrew pozorom może trafić w gust zorganizowanych i strategicznie podchodzących do rzeczywistości osób, znających historię Ernesta Hemingwaya i innych Wielkich Nazwisk tego świata używających notatników Moleskine i piór Montegrappa. Eleganckie wykończenie notatnika w połączeniu z wiecznym piórem będą stanowiły przemyślany zestaw. Idealny na zapisywanie błyskotliwych myśli i planów! Uroczo staroświecka idea pisania listów z pewnością znajdzie uznanie intelektualisty i wyróżni ten prezent wśród innych. Epistolografia czyli sztuka pisania listów, chwilowo zapomniana w dobie tweetów i smsów z pewnością niedługo przeżyje swój renesans, a wtedy nasz prezent okaże się niezwykle nowatorski i twórczy.

Esteta stawia jakość na pierwszym miejscu, dlatego doceni solidnie wykonane przedmioty. Kaszmirowy pled umili korespondencję, a zimowe wieczory staną się przyjemniejsze. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziesz tekstylia w stonowanych i naturalnych kolorach a także oryginalne poduszki z motywami światowego malarstwa – w sam raz dla osób ceniących ponadczasowe przedmioty. Polecamy pled z wełny, narzutę czy poduszkę dekoracyjną.

O i oczywiście książki – inspiracja dla wrażliwego oka i umysłu. W tym sezonie przygotowaliśmy kilka propozycji na wyjątkowe prezenty zarówno dla Pań jaki dla Panów, na przykład Książka Alexander McQueen. Savage Beauty
Dla estety liczy się nie tylko prezent, ale również to, w jaki sposób jest opakowany. Dlatego, zamiast wybrać papierową ozdobną torebkę z supermarketu, zapakujmy go własnoręcznie.