Przedwiośnie

Przedwiośnie
Nie będę oryginalna zwierzając się publicznie, że słowo “przedwiośnie” budzi we mnie same najgorsze skojarzenia. Zimno, szaro, święta plus ferie już minęły  i szlag trafia, że człowiek urodził się w kraju nad Wisłą a nie w jakiejś przyjemnej, dalszej destynacji. Literackie skojarzenia z Żeromskim optymizmu też nie dodają. Przegrał rywalizację z Reymontem i Nobla nie dostał.
Co wiec pozostaje? Po cichu jak jesienna wiewiórka gromadzę zapasy. Oto moje “must haves” na te ostatnie przed nadejściem wiosny trudne dni.
Drewno do Kominka
W garażu, na werandzie, w koszu przy kominku piętrzą się zapasy polan na zimowe wieczory. Najlepiej kupić je już jesienią i sezonować, tak aby w newralgicznym momencie były pod ręką: suche i gotowe.  Do tego firmowe zapałki w rozmiarze XL, idealne do rozpalania  drewna. Nic tak nie ożywia wnętrza jak ciepły blask płomienia migoczącego w mroku.
Love the texture on this wall. Interesting idea having such a long firebox,too.
foto: Pinterest
Isabella Löwengrip Swedish home | Photography by Fastighetsbyrån Gadelius
foto: Pinterest
foto: Derek Swalwell
Świece
Duży zapas świec w różnych rozmiarach plus świece zapachowe, rozstawione wszędzie gdzie się da, to idealny sposób na złagodzenie chandry. Do tego świeczniki, latarnie, tacki i cokolwiek przyjdzie Wam do głowy, żeby świece były bezpieczne i nastrojowy wieczór nie zamienił się w pożar…
foto: Pinterest
foto: Pinterest
Futra, pledy i poduszki

Jest zimno, marzną palce i stopy, poczucie austerii się pogłębia. Miękkie pledy i poduszki, które przez pół roku mogą w ogóle nie istnieć nagle zaczynają grać główną rolę. Futrzane faktury, wełny, plusze i grube sploty. Absolutnie nie dam bez nich rady. Przepraszam się nawet z ciepłymi skarpetami, które zapomniane leżą gdzieś w najgłębszym kącie szuflady.

fot. BBHome
Explore loretoidas photos on Flickr. loretoidas has uploaded 16349 photos to Flickr.
foto: Pinterest
When it comes to making your bedroom a cozy oasis, it doesn't need to cost a fortune to add major comfort. We've rounded up 28 tips for creating the cozy bedroom of your dreams. #awesomedecor#decpration#exclsivedecor#exclusivedesign#cozybedroom#girls#hot#warmbedroom#cozy#pin4pin
foto: Pinterest
Autumn Interior Decor tips for Fall decor, interior decor ideas to steal! :) Cozy autumn blankets
foto: Pinterest
fireplace living pursuit pinned by barefootstyling.com
foto: Pinterest

 

Gumiaki
Mam owszem bardziej wyjściowe buty na zimę, ale nic nie zastąpi gumiaków. Trochę relikt  w stolicy 40 milionowego kraju ale nie ma wygodniejszej opcji na szybki spacer z psem, czy wypad do sklepu po niezbędne bułki. Przywodzące na myśl angielski country side Huntery dzięki słynnej focie Kate Moss w błyszczącej sukieneczce na spagetti ramiączkach zyskały rangę synonimu. Jak Velux czy Electrolux. Oto przykład marketingowego złotego strzału! Kto może się oprzeć Kate Moss?

 

 

Kawa, herbata albo droga na skróty czyli Wino 
Piętrzące się w kuchni, kolorowe puszki Kusmi Tea , włączony na stałe ekspres do kawy i zapas nie wymagającego specjalnej lodówki czerwonego wina to ostatnia deska ratunku. Dla bardziej wymagających zaopatrzony barek, lub piwniczka – w wersji maxi….

 

Crazy Ideas: Transitional Coffee Table Grey transitional kitchen white.Transitional Wall Art Transition Words transitional kitchen white.Transitional Rugs Wool Blend..
foto: Pinterest
Blakes London (@blakesldn) • Instagram photos and videos
foto: Pinterest
Great storage idea. I think I have cellar envy! Great wines on show.
foto: Pinterest
Książki, gry planszowe, instrumenty muzyczne
Piętrzące się stosy książek zapraszają do lektury, a długie wieczory i wspomniane wyżej wspomagacze ułatwiają decyzję. Myślę, że gdyby zrobić odpowiednie badania na pewno okazałoby się, że w zimie czytamy więcej niż latem. Porzucony na szafce nocnej ostatnio czytany egzemplarz, biblioteka prężąca się kolorowymi grzbietami, ulubione magazyny to moi sprzymierzeńcy w walce z zimową nudą. Nie gram niestety na żadnym instrumencie, ale wyobrażam sobie, że gdyby było inaczej  to nowy model takiego sprzętu byłby idealnym gwiazdkowym prezentem. Jeśli chodzi o grę pozostają: Monopoly, edukacyjne Scrabble i szachy, skądinąd pożyteczne integrujące Rodzinę rozrywki. W odruchu rozpaczy – TV…. pilot i odwieczna walka o władzę…
foto: Pinterest
Now that's a cool idea. A floor-length window looking out on a gorgeous view in a library! This space is obviously meant to enjoy a book, and not to show off. Could use some comfy floor furnishings though :)
foto: Pinterest
Love the hidden doors in the bookshelves! A Stone Cottage Filled with Books in the English Countryside
foto: Pinterest
Byle do Wiosny!!!!!!