Stoliki kawowe, które zachwycą każdego miłośnika designu!

Stoliki kawowe, które zachwycą każdego miłośnika designu!

Są niezbędnym elementem wyposażenia salonu. Stojąc przy sofie lub pełnią pomocniczą funkcję – na jego blacie postawić możemy nie tylko kubek przysłowiowej kawy, ale także położyć piloty tv, gazety a czasem, – choć to nie wypada – rozprostować nogi.. Designerska, dekoracyjna forma też nie jest bez znaczenia. Stolik kawowy to ozdoba salonu, oś wokół której ustawia się pozostałe meble. Warto zadbać aby był to mocny akcent. Współczesne stoliki projektem dawno odbiegły od swojego pierwowzoru – drewnianej ławy na czterech nogach. Różnorodność kształtów, kolorów i użytych w nowoczesnych projektach materiałów umożliwia zabawę bryłą i kształtem i przysparza wielu radości. Przyjrzyjmy się zatem kliku propozycjom designerskich stolików kawowych bez użycia tradycyjnego drewna!

Nowoczesne stoliki kawowe

Jeden stolik – wiele zalet

Jest wiele powodów, które przemawiają na korzyść stolików kawowych: mały rozmiar, lekkość, wielofunkcyjność, możliwość dostosowania do każdej przestrzeni, a także obecność funkcjonalnych rozwiązań – tac, dodatkowych półek, ograniczników blatu, lub drugiego a często trzeciego stolika w zestawie, które w zależności od potrzeby można ustawiać razem lub osobno. Szczególnie trendy są stoliki na planie koła, zamiast klasycznego prostokąta. Koła i owale na stelażach o różnej wysokości zestawiane razem to praktyczny i estetyczny wyznacznik nowego stylu – przydatny w urządzaniu małych wnętrzach.

Nowoczesne stoliki kawowe

Marmur + Złoto = duet idealny

Biały marmurowy blat i złote nogi z galwanizowanego profilu stalowego – to dekoracyjny Mimi Gold, który łączy w sobie wszystko to, co najbardziej ekskluzywne. Ten designerski mebel sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, w których potrzeba luksusu i elegancji stanowi podstawową wytyczną w komponowaniu poszczególnych elementów wyposażenia. Samba White lub Samba Green z malowanym na kolor złoty delikatnym stelażem metalowym to mniejsze i tańsze odpowiedniki połączenia kamienia i metalu w modnym stylu Glamour. Bossy Gold Green z ażurową konstrukcją podobną do kosza to kolejna propozycja z tej dostępnej cenowo, awangardowej serii.

Nowoczesne stoliki kawowe

Podobnie jak stal uzupełniona o szkło…

Nowoczesne stoliki kawowe mogą przybierać rozmaitą formę. Marmurowy blat jest jedną z wielu propozycji. Na kolejnym miejscu klasyfikują się modele ze szklanym blatem. Niezwykle efektowne, lekkie i przestrzenne, pasujące do wielu powszechnie wykorzystywanych aranżacji. Wystarczy przyjrzeć się formie stolika Cruise, który w czystej postaci udowadnia siłę nowoczesnych elementów domowego wyposażenia. Futurystyczny stelaż z polerowanej stali nierdzewnej nawiązujący do litery X został uzupełniony o dwa grube blaty z hartowanego szkła. Dolny blat tworzy funkcjonalną półkę, która dodaje stolikowi dodatkowej użyteczności. Z uwagi na minimalistyczną konstrukcję i chłodną, połyskliwą kolorystykę seria stolików Cruise polecana jest do luksusowo zaprojektowanych wnętrz w stylu nowojorskim.

Nowoczesne stoliki kawowe

Nie jeden stolik, a kilka!

Współczesne trendy wnętrzarskie przełamują wszelkie konwenanse. Dlatego dziś już nikogo nie dziwi zestaw kilku stolików kawowych zamiast jednego, centralnego. Przykładem projektu, który idealnie wpisuje się w ten trend jest seria Cupid Glass Black i Cupid Marble, składająca się z kilku rozmiarów i pasujących do siebie wykończeń, umożliwiających ich dowolna kompozycję. Seria Stav White Marble korespondująca z serią Stav Black zachęca do łączenia proszkowo malowanego metalu i blatów pokrytych folią imitującą biały marmur w indywidualną kompozycję stolików o różnych kształtach i rozmiarach. Folia marmoryzowana to wysoce funkcjonalne propozycja dla osób które kochają „the look” ale nie przepadają za wymagającą codziennej dbałości pielęgnacją naturalnego marmuru. Metal w czarnym, matowym kolorze i marmoryzowane szkło to kolejna propozycja z nowoczesnych rozwiązań projektowych stolików kawowych na miarę XXI wieku.

Nowoczesne stoliki kawowe