Top5 dodatków w stylu Hamptons, które musisz mieć w swoim salonie!

Top5 dodatków w stylu Hamptons, które musisz mieć w swoim salonie!
Jasne, pastelowe barwy, wszechogarniający spokój i otoczenie, w którego przytulnych ramionach człowiek ma ochotę się zanurzyć – oto kwintesencja stylu Hamptons! To inspiracje nadmorską, leżącą na Long Island miejscowością dały początek niezwykłemu stylowi, w którym nie brak odcieni błękitu, dużych ilości wygodnych foteli z licznymi poduszkami i kontrastu w formie ciemnego drewna.

I choć zdecydowanie nie każdemu przypadnie w udziale posiadanie domu w tym niezwykłym miejscu, to każdy może stworzyć w swoim domu jego odpowiednik!W związku z tym wybraliśmy pięć dodatków, które doskonale wpisują się w styl Hamptons, a przez to świetnie sprawdzą się w tworzeniu przytulnego, inspirowanego nadmorskimi klimatami, jasnego mieszkania czy domu.

1. Dywan w geometryczne wzory, koniecznie z błękitem!

Hamptons
Taki właśnie jest dywan Stripe Blue&White, który doskonale komponuje się z ciemną, drewnianą podłogą i praktycznie każdym swoim elementem nawiązuje do stylu Hamptons. Posiada klasyczny, geometryczny wzór w paski o marynistycznych barwach: bieli oraz odcieniu kobaltowym. Dodatkowo został stworzony z naturalnych materiałów, w tym 80% wełny i 20% bawełny, co sprawia, że jest niezwykle przytulny. Ręcznie utkany, będzie stanowił idealne uzupełnienie do nadmorskiego wnętrza, zwłaszcza w uniwersalnym rozmiarze 120 x 180 cm.

2. Oświetlenie ze szkła i stali

Lampa

Prosta w swojej nietypowej barwie lampa wisząca BBHome Loft stanowi świetne źródło światła zarówno do całego pokoju, jak również jego zakątka – np. wygodnego fotela, w którym codziennie czytamy ulubioną książkę. Stworzona ze stali i szkła przypomina poniekąd zawieszoną w powietrzu latarnię morską, która przywołuje statki bezpiecznie do lądu. Ciebie z pewnością przywoła do wygodnego odpoczynku w salonie.

3. Ciepłe światło świec

Lampion

Jak w każdym przytulnym wnętrzu, również w tym inspirowanym stylem Hamptons nie może zabraknąć ciepłego światła świec. Latarnia – lampion na świecie Devon to element stanowiący funkcjonalną dekorację zarówno do pomieszczeń, jak również na taras czy do ogrodu. Można wykorzystać latarnię do stworzenia atrakcyjnego klimatu na czas ogrodowej imprezy z przyjaciółmi bądź używać jej na co dzień podczas wieczornego relaksu, w alternatywie dla tradycyjnego, sztucznego światła.

4. Iście nadmorski akcent – kotwica

Poduszka anchor

Dodatki stanowią tak naprawdę o tym, czy dane wnętrze faktycznie reprezentuje określony styl. Kotwica dekoracyjna Anchor to nie lada dodatek, który na pewno przyciągnie wzrok swoją formą, a przy tym jednoznacznie skojarzy się z nadmorskim stylem Hamptons. Można ustawić ją w rogu tarasu albo powiesić na ścianie wśród marynistycznych obrazów.

5. Wygoda i… ryba w jednym!

Latarnia
Jest morze – nie może więc zabraknąć ryb! Jeśli nie jesteśmy fanami utrzymywania morskiego akwarium, to o obecność ryby możemy zatroszczyć się na poduszce. Designerska poduszka dekoracyjna Swordfish przedstawia rybę piłę, a przy tym jest niezwykle wygodnym dodatkiem do każdej sofy.