Trendy na 2019 rok, czyli co będzie modne we wnętrzach?

Trendy na 2019 rok, czyli co będzie modne we wnętrzach?

Po wnikliwej obserwacji światowych targów wnętrzarskich, jakie miały miejsce w różnych zakątkach Europy, z powodzeniem można stwierdzić, że rok 2019 nie zapowiada się nudno. Wszystko za sprawą kolorów, które mają rządzić w polskich wnętrzach. Sprawdźmy zatem, co takiego przygotowali czołowi projektanci wnętrz.

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory!

Już od kilku sezonów możemy zaobserwować duży nacisk, jaki kładzie się na kolory. Po epoce wszechobecnej bieli, przyszła pora na dominację barw, które również w 2019 roku będą dochodzić do głosu. Świeżym nurtem będą pastele, w jasnożółtej, seledynowej, jasnoliliowej czy błękitnej tonacji. W zależności od osobistych preferencji i własnych upodobań, mogą stanowić bazę dla kontrastujących kolorów lub stanowić harmonijne tło dla całej aranżacji.
Czym byłyby światowe targi wnętrzarskie bez koloru roku? Co sezon ogłaszana jest barwa będąca najmocniejszym akcentem sezonu. W nadchodzących miesiącach ma to być karmelowy spiced honey, beżowy, pomarańczowy w morelowym, terakotowym i brzoskwiniowym odcieniu, jak również brązowy w tonacji czekolady lub kawy z mlekiem. Wśród kolorów, które nadal pozostaną na topie, wyróżnić można odcienie różu. Popularny do tej pory millenial pink zostanie jedynie zastąpiony jasnym i pudrowym odcieniem. Nadal chętnie projektanci będą korzystać z walorów czerni, rubinowej czerwieni, ciemnego fioletu czy szmaragdowej zieleni.

Meble w geometrycznym wydaniu? Ależ skąd!

Moda na proste i kanciaste meble powoli odchodzi w zapomnienie, robiąc miejsce przedmiotom utrzymanym w obłym kształcie. W 2019 roku wnętrza powinny wypełniać okrągłe stoliki kawowe (np. Love SitsSecret Sits czy Gong autorstwa Pacini&Cappellini). W przypadku sof, do głosu dojdą modele nawiązujące do poprzednich epok. Utrzymane w ciemnym wydaniu, np. Phoenix MTI Furninova czy Brandon Sits doskonale uzupełnią wystrój modnych salonów. Ciekawostką może być fakt, że trendy na najbliższy rok przewidują zarówno drewniane umeblowanie (szczególnie z ciemnych gatunków, np. orzecha czy hebanu), jak również z elementami lastryko, kamienia (np. ciemnego marmuru) czy metalu.

Zoom na dekory

Analizując zmieniające się trendy wnętrzarskie, można zyskać wrażenie, że era skandynawskiego, pozbawionego dekoracji, minimalizmu powoli zaczyna tracić na intensywności. W jej miejscu pojawia się chęć coraz odważniejszego łączenia wzorów, kolorów i faktur. W 2019 roku dumną rolę odegrają motywy florystyczne w wersji max. Duże akcenty kwiatowe, utrzymane w intensywnych kolorach, wzbogacą wystrój wnętrz, stanowiąc przy okazji doskonałe tło dla neutralnej stylistyki wnętrz. Umieszczone na dywanach (np. Ted Baker Rose Porcelain czy Sanderson z kolekcji Verdaccio Pewter), tapetach i kafelkach ożywią domową przestrzeń.