Wielkanocne ozdoby mieszkania

Wielkanocne ozdoby mieszkania

Kolor jako motyw przewodni

zastawa stołowa i dodatki

Odpowiednia kolorystyka jest szalenie istotnym czynnikiem podczas aranżowania wnętrz. W przypadku wiosennych dekoracji naszą uwagę kierujemy w stronę delikatnych, pastelowych odcieni, stąd intensywne, zdecydowane barwy na razie odchodzą do lamusa. Dla wielu osób kanonem wśród wielkanocnych dekoracji jest kolor żółty. Nie oznacza to jednak, że inne barwy, takie jak: subtelna zieleń, pudrowy róż czy delikatny błękit nie zasługuje na uwzględnienie. Zanim jednak dokonamy kolorystycznego misz-maszu, najpierw wybierzmy jedną barwę wyjściową i do niej dobierajmy poszczególne dodatki. Wtenczas wnętrze zyska przemyślanego, harmonijnego wyrazu, nie będącego efektem przypadku.

Jakie dodatki wybrać?

1. Zastawa stołowa – występująca w odcieniach klasycznej bieli lub beżu, jak również w wiosennych tonacjach kolorystycznych, dodatkowo ozdobionych florystycznym nadrukiem.

2. Obrus i serwetki, będące uzupełnieniem świątecznego wystroju. Ostateczny ich wygląd powinien być uwarunkowany pozostałymi dekoracjami. Jeśli te występują w zdecydowanych wariantach kolorystycznych, tekstylia muszą być utrzymane w stonowanych kolorach. Jeśli jednak postawimy na porcelanową zastawę, wówczas do wydobycia jej uroku możemy posłużyć się małymi, intensywnymi dodatkami.

3. Świąteczny stroik – ustawiony zarówno na wielkanocnym stole, jak również w pozostałych częściach mieszkania. Doskonale sprawdzi się do zawieszenia dekoracyjnych jajeczek (http://bbhomeonline.pl/product-pol-25719-Jajko-dekoracyjne-Freckles-Egg-5×8-5-cm.html, http://bbhomeonline.pl/product-pol-25718-Jajko-azurowe-Flosselle-3×7-5-cm.html). Uroku doda mu umieszczona wewnątrz świeca, kolorystycznie nawiązująca do motywu przewodniego wybranych dekoracji.