7 designerskich lamp wiszących do nowoczesnej aranżacji wnętrz

7 designerskich lamp wiszących do nowoczesnej aranżacji wnętrz
Nowoczesna aranżacja wnętrz święci obecnie swoje triumfy. Nie brakuje bowiem zwolenników prostych i geometrycznych kształtów oraz oszczędnych w swym wyrazie dodatków. W tych projektach każdy element jest dokładnie przemyślany. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia. Czasy, w których montowany w centralnej części żyrandol, na stałe odszedł do lamusa. We współcześnie urządzonych przestrzeniach do głosu dochodzą jeszcze inne źródła światła. Kinkiety, lampy podłogowe, stołowe, halogeny, listwy ledowe – wymieniać można byłoby godzinami…

Designerskie lampy wiszące do salonu

Dla wielu osób, nowoczesność jest utożsamiana z umiejętnym połączeniem czerni, bieli i szarości, mocno zaprzyjaźnionych z prostymi i geometrycznymi liniami. Nic w tym dziwnego. To bowiem najbardziej charakterystyczne ich atrybuty. Świetnie zatem sprawdzą się modele ze szklanymi kloszami, których wyrazista forma będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie całej aranżacji. Najlepszym tego przykładem jest lampa Ball. Minimalistyczna, o kulistym kształcie, sprawdzająca się w wielu przestrzeniach. Doceniana z uwagi na bogactwo kolorystyczne – dostępna bowiem w kolorze czarnym, złotym czy miedzianym, a także w wybarwieniu z połyskiem – https://bbhome.pl/lampy/lampa-wiszaca-frandsen-ball-multi-black-gloss/ lub matem – https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-ball-handle-black-matt-25x300cm/.

Lampy w stylu modern classic

W industrialnym klimacie…

Nowoczesność niejedno ma imię, o czym najlepiej świadczy loftowy trend, który na stałe zadomowił się w polskich domach. Stawiający na eklektyzm, zarówno jeśli chodzi o zastosowane materiały, kolory, jak i kształty. Lampa w tym charakterze najlepiej dopełni wystrój takiej aranżacji. Z metalowym – https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-szara-waldorf-35×45-cm/ lub asymetrycznym kloszem – https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-frandsen-grace-grey-black-30x250cm/ eksponującym surowy wygląd designerskiej żarówki? A może z niklowanymi dodatkami, będącymi uwieńczeniem funkcjonalności i estetyki – https://bbhome.pl/lampy/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-industrialna-beta-glass-40×80-120-cm/.

Gratka dla wielbicieli stylu glamour

Przeciwieństwem surowego, oszczędnego w klimacie i zastosowanych dodatków stylu loftowego, jest trend glamour. Oparty na różnorodnych fakturach i wysokim połysku, dzięki czemu najlepszą propozycją lamp są te imitujące postać kryształowych żyrandoli. Majestatyczne, emanujące milionem świetlnych refleksów, dzięki czemu skutecznie przyciągną uwagę wszystkich odwiedzających – https://bbhome.pl/lampy/kinkiety/kinkiet-eichholtz-vittoria-gold-33x17x325-cm/. Z kolei pasjonaci łączenia klasyki z nowoczesnością z pewnością nie przejdą obojętnie obok żyrandolu, którego forma w niczym nie przypomina dawnej lampy. Model Belle, bo o nim mowa – to dekoracyjność zaprojektowana w myśl funkcjonalnego i komfortowego w użyciu piękna. Idealnie sprawdzi się w małych metrażowo pomieszczeniach.