Alpejski kurort w Twoim domu, czyli styl APRÈS-SKI we wnętrzach!

Alpejski kurort w Twoim domu, czyli styl APRÈS-SKI we wnętrzach!

Alpejski kurort w Twoim domu, czyli styl APRÈS-SKI we wnętrzach!

Inspirowani pogarszającą się za oknem pogodą, pragniemy przedstawić nowy styl, który oczyma wyobraźni przeniesie nas do klimatu alpejskich chat, w których zamiłowanie do górskiej przyrody, stanowi o podstawowym akcencie całej aranżacji. Trend APRES-SKI, bo o nim mowa, znajduje coraz więcej zwolenników. Podpowiemy zatem, jak urządzić wnętrze w tej szykownej konwencji, aby już teraz zacząć nastrajać się do zbliżającej zimy…

Z odwołaniem do natury…

Aranżacja w stylu APRES-SKI to najogólniej mówiąc wystrój nawiązujący do tego, co jest za oknem. A więc, zalesionych dolin, pokrytych śniegiem stoków czy napotykanych na drodze zwierząt. Kolorystyka, bazująca na brązach, beżach, zieleniach, szarościach i bieli, stanowi nawiązanie do kolorów ziemi.
Zaprojektowanie takiego wnętrza nie byłoby możliwe bez zastosowania drewnianych dodatków. A te, wbrew pozorom, zajmują całkiem sporą część aranżacji. Wykorzystywane zarówno na podłodze, ścianach, a nawet suficie, poprzez udekorowanie go belkami stropowymi. Do tego meble z litego drewna, tworzące spójny projekt w alpejskim stylu. W tym zakresie polecamy komodę autorstwa Pacini & Cappellini, dostępną w kilku opcjach kolorystycznych do wyboru.Komoda Pacini&Cappellini Sistema Wing 244x52x81 cm

Kamień i ogień

Choć styl APRES-SKI może początkowo zdumiewać, w istocie napawa przytulnością. Kamienne płytki, odzwierciedlające górskie szczyty mogą co prawda budować wrażenie chłodu, jednak uzupełnione o blask bijącego ciepłem ogniska, całkowicie zmieniają sposób postrzegania rzeczywistości. Nie byłoby to możliwe bez udziału kominka. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może być szczęśliwym posiadaczem domu jednorodzinnego, w którym jego montaż byłby możliwy. Dlatego ciekawą alternatywą staje się biokominek który, można umieścić dosłownie wszędzie, ponieważ nie wymaga przewodu kominowego.

Biokominek Gstaad 98x34x93,8 cm

Zwierzęce poroża

Podczas, gdy w innych stylistykach stawia się na dekoracyjne akcenty, we wnętrzach APRES-SKI główną ozdobą powinny być myśliwskie dekory. Mowa oczywiście o zwierzęcych porożach, które niegdyś synonimem kiczu i tandety, dziś na nowo wracają do łask.

Oświetlenie i futrzane dodatki

Nie od dziś wiadomo, że na klimat we wnętrzu duży wpływ wywiera oświetlenie. Odpowiednio dobrane spełnia walory zarówno natury praktycznej, jak estetycznej. Nie inaczej jest w stylu APRES-SKI. Majestatyczny żyrandol marki Eichholtz Commodore Round znajdzie wielu zwolenników, którzy cenią wysoką jakość wykonania, jak i niecodzienny design. Charakter lampy wiszącej podkreślą futrzane dekoracje, będące istotnym elementem całej aranżacji.

 Lampa wisząca Eichholtz Commodore Round 90x65 cm