Alpejski kurort w Twoim domu, czyli styl APRÈS-SKI we wnętrzach!

Alpejski kurort w Twoim domu, czyli styl APRÈS-SKI we wnętrzach!
Inspirowani pogarszającą się za oknem pogodą, pragniemy przedstawić nowy styl, który oczyma wyobraźni przeniesie nas do klimatu alpejskich chat, w których zamiłowanie do górskiej przyrody, stanowi o podstawowym akcencie całej aranżacji. Trend APRES-SKI, bo o nim mowa, znajduje coraz więcej zwolenników. Podpowiemy zatem, jak urządzić wnętrze w tej szykownej konwencji, aby już teraz zacząć nastrajać się do zbliżającej zimy…

Z odwołaniem do natury…

Aranżacja w stylu APRES-SKI to najogólniej mówiąc wystrój nawiązujący do tego, co jest za oknem. A więc, zalesionych dolin, pokrytych śniegiem stoków czy napotykanych na drodze zwierząt. Kolorystyka, bazująca na brązach, beżach, zieleniach, szarościach i bieli, stanowi nawiązanie do kolorów ziemi.
Zaprojektowanie takiego wnętrza nie byłoby możliwe bez zastosowania drewnianych dodatków. A te, wbrew pozorom, zajmują całkiem sporą część aranżacji. Wykorzystywane zarówno na podłodze, ścianach, a nawet suficie, poprzez udekorowanie go belkami stropowymi. Do tego meble z litego drewna, tworzące spójny projekt w alpejskim stylu. W tym zakresie polecamy komodę autorstwa Pacini & Cappellini, dostępną w kilku opcjach kolorystycznych do wyboru.Komoda Pacini&Cappellini Sistema Wing 244x52x81 cm

Kamień i ogień

Choć styl APRES-SKI może początkowo zdumiewać, w istocie napawa przytulnością. Kamienne płytki, odzwierciedlające górskie szczyty mogą co prawda budować wrażenie chłodu, jednak uzupełnione o blask bijącego ciepłem ogniska, całkowicie zmieniają sposób postrzegania rzeczywistości. Nie byłoby to możliwe bez udziału kominka. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może być szczęśliwym posiadaczem domu jednorodzinnego, w którym jego montaż byłby możliwy. Dlatego ciekawą alternatywą staje się biokominek Model Gstaad, jaki oferuje nasz sklep, można umieścić dosłownie wszędzie, ponieważ nie wymaga przewodu kominowego.

Biokominek Gstaad 98x34x93,8 cm

Zwierzęce poroża

Podczas, gdy w innych stylistykach stawia się na dekoracyjne akcenty, we wnętrzach APRES-SKI główną ozdobą powinny być myśliwskie dekory. Mowa oczywiście o zwierzęcych porożach, które niegdyś synonimem kiczu i tandety, dziś na nowo wracają do łask.

Oświetlenie i futrzane dodatki

Nie od dziś wiadomo, że na klimat we wnętrzu duży wpływ wywiera oświetlenie. Odpowiednio dobrane spełnia walory zarówno natury praktycznej, jak estetycznej. Nie inaczej jest w stylu APRES-SKI. Majestatyczny żyrandol marki Eichholtz Commodore Round znajdzie wielu zwolenników, którzy cenią wysoką jakość wykonania, jak i niecodzienny design. Charakter lampy wiszącej podkreślą futrzane dekoracje, będące istotnym elementem całej aranżacji. Stołek z futrzanym siedziskiem Fur Grey zachęci do wieczornego relaksu, zaś ciepłe wełny podkreślą przytulny charakter wnętrz inspirowanych alpejskimi kurortami.

Stołek z futrzanym siedziskiem Fur Grey Lampa wisząca Eichholtz Commodore Round 90x65 cm