Dywany w stylu vintage – powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu

Dywany w stylu vintage – powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu
Od kilku sezonów dywany z triumfem wkroczyły na salony, zdobiąc i dekorując niemal każdą przestrzeń. Szczególną uwagę warto poświęcić modelom w stylu vintage, które unikalnością, niepowtarzalnością i szeroką plejadą barw zaskoczą niejednego właściciela, nadając stylu monochromatycznym wnętrzom.

W poszukiwaniu modnego dywanu

W stylu vintage stawia się na produkty i przedmioty, które wyglądem imitują na stare, wręcz podniszczone. Posadzka z nadszarpniętego zębem czasu drewna, pokryta dywanem z wyblakniętymi kolorami i widocznymi przetarciami okaże się skutecznym połączeniem eklektyzmu i ekscentrycznością. To z pewnością propozycja, która w szczególności przypadnie do gustu osobom ceniącym niebanalne dekoracje.

dywan
Dywan jako kuracja odmładzająca dla domowej przestrzeni

Dekoracje w stylu vintage, choć nawiązujące do przeszłości, to jednak skutecznie odświeżające wnętrze – zarówno te nowoczesne, jak i urządzone w klasycznym klimacie. Ich sekret tkwi w niecodziennym połączeniu kolorów z wzorami, które decydują o jego upiększeniu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wyjątkowe umiejętności producentów – mistrzów tkactwa i ich zdolnościom do odpowiadania na potrzeby rynku. Dużą popularnością wśród dywanów vintage cieszą się te utrzymane w odcieniach niebieskiego. W zależności od indywidualnych preferencji, można wybierać spośród jasnych błękitów, poprzez nasycone turkusy czy intensywne granaty i kobalty. Wystarczy spojrzeć na model Fargotex Sedef Sky Blue, udekorowany motywami florystycznymi, który cieszy nabywców niekwestionowanymi walorami wizualnymi, jak i praktycznymi. Szlachetny, ponadczasowy wygląd w połączeniu z łatwością w utrzymaniu czystości decyduje o rosnącej popularności. A może ręcznie tkany perski dywan King Tsunami? To z pewnością propozycja, która przykuje uwagę osób poszukujących oryginalnych dodatków. Modna, niebieska kolorystyka uzupełniona o wykorzystanie najlepszych gatunkowo materiałów i misterny sposób tkactwa zadowoli klientów o najbardziej wysublimowanych oczekiwaniach.

fotel dywan
W kolekcji sklepu BBHome nie brakuje dywanów inspirowanych dalekimi podróżami i kulturą Dalekiego Wschodu. Modele vintage, celowo pokrywane efektem postarzenia, mają za zadanie wydobyć głębię aranżacji. Wykorzystane cieniowania imitują ślady wynikające z wieloletniej eksploatacji, stąd też cieszą się tak wielką popularnością. Dostępne w wielu opcjach rozmiarowych jak i kolorystycznych, spełnią oczekiwania pasjonatów klasycznego piękna, jak i nowatorskich projektów.

dywan sofa