Egzotyczne aranżacje w stylu Urban Jungle

Egzotyczne aranżacje w stylu Urban Jungle

Egzotyczne aranżacje w stylu Urban Jungle

Jak dodać sobie na co dzień energii i czerpać ją pełnymi garściami? Taką inspirację daje człowiekowi przyroda, która nieustannie zaskakuje, ciekawi, jest nieokiełznana i intensywna. W naszym klimacie rozkwita wiosną, a miesiące zimowe to moment, kiedy tęsknimy za zielonym kolorem drzew i feerią barw, które tworzy natura. Tęsknotę za witalną naturą wykorzystali projektanci i stworzyli styl urban jungle, który akcentuje botaniczne detale w pomieszczeniach. W konceptach stawia na rośliny – zachwycające palmy, bananowce czy wyjątkowe monstery. A my dziś podpatrujemy, jak wykreować tego rodzaju wnętrza i egzotyczne aranżacje, które będą “karmić” nas witalną energią i optymizmem.

Jak stworzyć szlachetną przestrzeń w stylu urban jungle?

Efekt egzotycznej dżungli tworzy wprowadzenie do wnętrz roślin. Choć w innym wymiarze niż w latach 90., gdy kwietniki uzupełniały pokoje gościnne wraz z drewnianą meblościanką, integralnym elementem tamtego stylu. Rośliny w aranżacjach wtedy i rośliny teraz definiuje się inaczej. Obecnie ma ich być dużo, mają być egzotyczne i mocno akcentować swoją obecność . Na ścianie towarzyszą grafikom, zdjęciom w ciekawych oprawach, np. od Eichholtz, oplatają lustra dekoracyjne. Są wyeksponowane na regałach, gdzie wiją się, tworząc scenerię ogrodu, tajemnicy i pasji. Przestrzeń ma być egzotyczna, dlatego pojawią się kaktusy, paprocie, sukulenty i dzikie palmy. We wnętrzu przewija się kolor zieleni w różnych wariantach. Najlepiej, jeśli postawimy na mocny, nasycony kolor, który tworzy piękny mariaż z czerwonymi dodatkami, żółcią albo szlachetnym fioletem czy intensywnym bordo. Dołączając do tego marmurowe wykończenia, miedziane dodatki od Eichholtz czy designerskie kinkiety w tej tonacji, powstaje efekt spektakularny, dramatyczny i piękny.

Pejzaż roślinny, czyli nowoczesne dodatki z motywem botanicznym

Decyzja o stworzeniu wnętrza w stylistyce urban jungle to dobry wybór, bo optymizm i energia będą nam towarzyszyć codziennie. Efekt egzotycznego ogrodu można uzyskać, przemycając do pokoju czy kuchni dodatki z motywem roślinnym. Imponujące będą dywany z kwiatowym motywem, pledy z botanicznym wzorem, poduszki z roślinami albo zasłony, pełne pnączy monstery. Oprócz żywej roślinności można również wprowadzić kwiaty sztuczne, które idealnie oddają ducha konwencji. Docenią je szczególnie ci, którzy nie mają ręki do pielęgnowania naturalnych roślin. Ten total look w wersji na zielono dopełnią tapety z motywem ogrodu i roślin, który przecież hipnotyzuje. Uzupełnij aranżację o ciężkie, drewniane meble, designerskie kinkiety, wpisujące się w to umiłowanie natury i chłoń cudowną energię.