Egzotyczne aranżacje w stylu urban jungle

Egzotyczne aranżacje w stylu urban jungle

Jak dodać sobie na co dzień energii i czerpać ją pełnymi garściami? Taką inspirację daje człowiekowi przyroda, która nieustannie zaskakuje, ciekawi, jest nieokiełznana i intensywna. W naszym klimacie rozkwita wiosną, a miesiące zimowe to moment, kiedy tęsknimy za zielonym kolorem drzew, krzewów i feerią barw, które tworzy natura. Tęsknotę za witalną naturą wykorzystali projektanci i stworzyli styl urban jungle, który akcentuje botaniczne detale w pomieszczeniach i jest obecny również w modzie. W konceptach stawia na rośliny – zachwycające palmy, bananowce, guzmanie czy wyjątkowe monstery. A my dziś podpatrujemy, jak wykreować tego rodzaju wnętrza i egzotyczne aranżacje, które będą “karmić” nas witalną energią i optymizmem.

Jak stworzyć szlachetną przestrzeń w stylu urban jungle?

Efekt egzotycznej dżungli tworzy wprowadzenie do wnętrz roślin, choć w innym wymiarze niż w latach 90., kiedy to kwietniki uzupełniały pokoje gościnne wraz z drewnianą meblościanką, integralnym elementem tamtego stylu. Rośliny w aranżacjach wtedy i rośliny teraz definiuje się inaczej. Obecnie ma ich być dużo, mają być egzotyczne i mocno akcentować swoją obecność . Na ścianie towarzyszą grafikom, zdjęciom w ciekawych oprawach, np. od Eichholtz, oplatają lustra dekoracyjne. Są wyeksponowane na regałach, gdzie wiją się, tworząc scenerię ogrodu, tajemnicy i pasji. Przestrzeń ma być egzotyczna, dlatego pojawią się kaktusy, paprocie, sukulenty i dzikie palmy. We wnętrzu przewija się kolor zieleni w różnych wariantach. Najlepiej, jeśli postawimy na mocny, nasycony kolor, który tworzy piękny mariaż z czerwonymi dodatkami, żółcią albo szlachetnym fioletem czy intensywnym bordo. Dołączając do tego marmurowe wykończenia, miedziane dodatki od Eichholtz czy designerskie kinkiety w tej tonacji, powstaje efekt spektakularny, dramatyczny i piękny.

Pejzaż roślinny, czyli nowoczesne dodatki z motywem botanicznym

Decyzja o stworzeniu wnętrza w stylistyce urban jungle to dobry wybór, bo optymizm i energia będą nam towarzyszyć codziennie. Efekt egzotycznego ogrodu można uzyskać, przemycając do pokoju czy kuchni (styl jest egalitarny i można go eksponować właściwie w każdym pomieszczeniu) także dodatki z motywem roślinnym. Imponujące będą dywany z kwiatowym motywem, pledy z botanicznym wzorem, poduszki z roślinami albo zasłony, pełne pnączy monstery, który sprawiają, że mieszkanie ożywa. Oprócz żywej roślinności można również wprowadzić kwiaty sztuczne, które idealnie oddają ducha konwencji, a docenią je ci, którzy nie mają ręki do pielęgnowania naturalnych roślin. Ten total look w wersji na zielono dopełnią tapety z motywem ogrodu i roślin, który przecież hipnotyzuje. Uzupełnij aranżację o ciężkie, drewniane meble, designerskie kinkiety, wpisujące się w to umiłowanie natury i chłoń cudowną energię.