Flower Power, czyli motywy kwiatowe we wnętrzach!

Flower Power, czyli motywy kwiatowe we wnętrzach!
Flower Power, czyli motywy kwiatowe we wnętrzach!Motywy kwiatowe we wnętrzach to trend, roku 2019! Kwiaty w formacie XXL na poduszkach, zasłonach, tapecie czy sofie wprowadzi do domowej aranżacji wrażenie ciepła. Modne rośliny zielone – liście i pnącza wszelkiego typu ozdobią wnętrza loftowe, scandi i będą wyznacznikiem contemporary look. Roślinne printy, do niedawna mile widziana we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, lub prowansalskim zyskały nową popularność w inspirowanym przez lata 60 te i 70te powrocie do stylistyki vintage i mainstreamowym obecnie nurcie – miejskiej dżungli.

Poduszki w kwiaty

Angielska Róża

Motywy kwiatowe w stylu angielskim obecne od dawna w tkaninach, tapetach, dywanach, malowane na porcelanie i szkle powracają na salony. Choć w innej, na wskroś współczesnej interpretacji wielu słynnych designerów, którzy wici roślinne i kwiaty włączają do swoich najnowszych kolekcji. W poszukiwaniu niebanalnych, luksusowych dodatków, natrafiliśmy na propozycje marki Lacroix, znanej ze swoich nieoczywistych, pełnych fantazji projektów. Żywa, intensywna kolorystyka i wyrafinowany połysk jedwabiu wypełni przestrzeń energetyczną świeżością. Będzie stanowił kontrapunkt dla neutralnych mebli i wyciszonej gamy kolorów ziemi.

Fototapety w kwiaty

Przestrzeń inspirowana śródziemnomorską Prowansją

Prowansja od wieków inspiruje. Niegdyś malarzy, a dziś dekoratorów wnętrz, który z nieskrywaną przyjemnością aranżują mieszkania usłane słońcem, spokojem i kwiatowymi akcentami. Choć aranżacje prowansalskie przywołują skojarzenia wszechobecnej lawendy to jednak nie stanowi ona wyłącznego motywu florystycznego. Styl inspirowany romantyczną prowincją dalekiej Francji przyjemnie koresponduje także z delikatnymi kwiatkami na obrusach, czy zastawie stołowej.

Sztuczne kwiaty w nowoczesnej aranżacji

Urban Jungle

Kwiaty to nie tylko tradycyjne róże, lilie czy piwonie. Zielone wici roślinne, liście tropikalnych drzew, palmy, jukki a nawet pamiętające bambusowe kwietniki naszego dzieciństwa odnajdują się w aranżacjach zgodnych z najnowszymi Trendami. Miejskie apartamenty współczesnych Nomadów aż kipią od egzotycznej zieleni. Dekoracyjne liście Monstery lub Palmy zdobią wnętrza naszych domów – i to bez konieczności udawania się w dalekie podróże. Dla wygodnych, którzy cenią urodę tropikalnych drzewek, ale stronią od przeprowadzania kłopotliwych zabiegów pielęgnacyjnych przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji.  Sztuczne kwiaty do złudzenia imitują wygląd naturalnych roślin i z powodzeniem wprowadzą odpowiedni nastrój, zdejmując nam z głowy stres związany z brakiem odpowiedniego oświetlenia lub optymalnych warunków do ich uprawy.

Kwiaty w aranżacji wnętrz
Zdjęcia z serwisu Pinterest.com