Flower Power, czyli motywy kwiatowe we wnętrzach!

Flower Power, czyli motywy kwiatowe we wnętrzach!

Motywy kwiatowe we wnętrzach to trend, roku 2019! Kwiaty w formacie XXL na poduszkach czy zasłonach, lub drobna łączka na tapecie czy sofie wprowadzi do domowej aranżacji wrażenie ciepła, a modne rośliny zielone – liście i pnącza wszelkiego typu ozdobią wnętrza loftowe, scandi i będą wyznacznikiem contemporary look. Roślinne printy, do niedawna mile widziana we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, lub prowansalskim zyskały nową popularność w inspirowanym przez lata 60 te i 70te powrocie do stylistyki vintage i mainstreamowym obecnie nurcie – miejskiej dżungli.

Poduszki w kwiaty

Angielska Róża

Motywy kwiatowe w stylu angielskim obecne od dawna w tkaninach, tapetach, dywanach, malowane na porcelanie i szkle powracają na salony w innej, na wskroś współczesnej interpretacji wielu słynnych designerów, którzy wici roślinne i kwiaty włączają do swoich najnowszych kolekcji. W poszukiwaniu niebanalnych, luksusowych dodatków, natrafiliśmy na propozycje marki Lacroix, znanej ze swoich nieoczywistych, pełnych fantazji projektów. Mocne akcenty dekoratorskie – Bayou Fantasy Prisme, Double Jeu/Opiat, lub Frida`s Garden Grenade z limitowanej kolekcji, produkowane w Anglii przez renomowaną, dostarczająca tkaniny na dwór królewski Designers Guild są dostępne w BBHome na indywidualne zamówienie. Żywa, intensywna kolorystyka i wyrafinowany połysk jedwabiu wypełni przestrzeń energetyczną świeżością, stanowiąc kontrapunkt dla neutralnych mebli i wyciszonej gamy kolorów ziemi.

Fototapety w kwiaty

Przestrzeń inspirowana śródziemnomorską Prowansją

Prowansja od wieków inspiruje. Niegdyś malarzy, a dziś dekoratorów wnętrz, który z nieskrywaną przyjemnością aranżują mieszkania usłane słońcem, spokojem i kwiatowymi akcentami. Choć aranżacje prowansalskie przywołują skojarzenia wszechobecnej lawendy to jednak nie stanowi ona wyłącznego motywu florystycznego. Styl inspirowany romantyczną prowincją dalekiej Francji przyjemnie koresponduje także z delikatnymi kwiatkami na obrusach, czy zastawie stołowej. Korzystając ze sposobności, pragniemy przybliżyć kolekcję porcelanowych naczyń Spring To Life, której słodka, wdzięczna kolorystyka dopełni wnętrze o przysłowiową kwiatową „kropkę nad i”.

Sztuczne kwiaty w nowoczesnej aranżacji

Urban Jungle

Kwiaty to nie tylko tradycyjne róże, lilie czy piwonie. Zielone wici roślinne, liście tropikalnych drzew, palmy, jukki a nawet pamiętające bambusowe kwietniki naszego dzieciństwa paprotki Fern Green świetnie odnajdują się w aranżacjach zgodnych z najnowszymi Trendami sezonu. Miejskie apartamenty współczesnych Nomadów aż kipią od egzotycznej zieleni. Dekoracyjne liście Monstery lub Palmy zdobią wnętrza naszych domów – i to bez konieczności udawania się w dalekie podróże. Dla wygodnych, którzy cenią urodę tropikalnych drzewek, ale stronią od przeprowadzania kłopotliwych zabiegów pielęgnacyjnych przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji. Palma w doniczce Palm Pot, Monstera PotStrelitzia Pot – te sztuczne drzewka do złudzenia imitują wygląd naturalnych roślin i z powodzeniem wprowadzą odpowiedni nastrój, zdejmując nam z głowy stres związany z brakiem odpowiedniego oświetlenia lub optymalnych warunków do ich uprawy.

Kwiaty w aranżacji wnętrz
Zdjęcia z serwisu Pinterest.com