Home Office. Jak urządzić domowe biuro?

Home Office. Jak urządzić domowe biuro?

Home Office… Praca z domu – nowy trend… Przeczesywanie służbowych maili w miękkim szlafroku, ulubionych kapciach i z kubkiem domowej kawy w garści? Coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę z głośnych open space’ów na rzecz prywatnego biura w swoim domu. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu własnego zakątka do pracy, aby pozostał jednocześnie funkcjonalny i gustowny.

Pięknie i wygodnie

Na rynku możemy znaleźć tysiące różnych biurek, stolików i większych stołów. Podobnie jest z krzesłami – to od nas zależy, czy wybierzemy głęboki, skórzany fotel na kółkach, czy raczej proste, stylowe krzesło. Dobrze jest zastanowić się, jak dużo czasu planujemy spędzać w domowym biurze. Przy wielogodzinnej pracy warto postawić na solidne biurko z drewna oraz wygodny fotel, za który potem podziękują nam plecy. W naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziecie szeroki wybór mebli w różnych stylach.

Odpowiednia ilość światła

Kolejnym pytaniem, jakie rodzi się w głowie każdego, kto po raz pierwszy urządza swoje miejsce pracy, jest to, gdzie postawić biurko. Kluczowym czynnikiem powinien być tutaj dostęp do światła. Ważne, aby do naszej przestrzeni roboczej docierało jak najwięcej światła dziennego. Do pracy po zmroku przyda się natomiast funkcjonalna lampa na stolik (polecamy na przykład lampy Eichholtz) lub lampa stojąca z nowoczesnym abażurem. Wśród lamp Eichholtz znajdą się modele zarówno dla fanów minimalizmu, stylu industrialnego, jak i glamour.

Stylowe dodatki do biura

Gdy wybraliśmy już biurko, fotel oraz lampę, czas na najprzyjemniejszy etap – dekorowanie. Kto powiedział, że miejsce pracy musi wyglądać jak szary, urzędniczy gabinet? Odpowiednie dodatki potrafią nie do poznania odmienić nawet najnudniejszą przestrzeń oraz dostosować ją do naszego stylu. Ważnym elementem dekoracyjnym, o jakim dobrze jest pamiętać, są rośliny (doniczkowe lub w wazonie). Prostym i efektownym sposobem na dodanie pazura naszej biurowej aranżacji są wszelkiego rodzaju pudełka na akcesoria, przydatne gazetowniki, świece, ścienne lustra dekoracyjne oraz ozdobne ramki na zdjęcia. Można tutaj szaleć z kolorami – intensywne barwy pobudzają nasz mózg do pracy. Gustowne dodatki czynią przestrzeń naszego domowego biura znacznie przytulniejszą, sprawiając, że aż chce się pracować!

Zobaczcie koniecznie kolekcję specjalną-> Home Office przygotowaną przez stylistki BBHome 🙂