Industrialne lampy do minimalistycznych wnętrz – nasze propozycje!

Industrialne lampy do minimalistycznych wnętrz – nasze propozycje!
Industrializm to powszechnie lubiany i chętnie wykorzystywany w domowych aranżacjach trend, który swoje początki datuje na lata 50. XX wieku. Podczas recesji, wiele fabryk i hal magazynowych stało pustych. Zaczęli pomieszkiwać w nich młodzi artyści, urządzając je przypadkowo odnalezionymi meblami, całkowicie nie zważając na surowy odbiór ścian. W ten sposób powstał industrialny, loftowy styl, formą nawiązujący do starych fabryk.

Ma być prosto i funkcjonalnie

Jednym z założeń stylu industrialnego jest prostota i minimalizm. Choć pomagazynowe przestrzenie należą do obszernych, na próżno szukać w nich bibelotów, finezyjnych dekoracji czy innych ozdób. Duży nacisk kładzie się na funkcjonalność, dlatego efektowne i zarazem praktyczne oświetlenie jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia loftowych przestrzeni.

Lampa wisząca Eichholtz Azure Black   Lampa stojąca Cool Mat
Wybór nie może być jednak przypadkowy. Industrializm lubi wszechobecny minimalizm – także w przypadku kolorów, dlatego odcienie bieli, czerni czy szarości warto uzupełnić drewnem lub metalem. Z chłodną w odbiorze szarością doskonale współgra żółty, pomarańczowy lub turkusowy. Są to jednak propozycje dla osób, które bardzo dobrze czują się w loftowych przestrzeniach i wiedzą, w jaki sposób je zaaranżować, aby było spójnie i harmonijnie. Wspomniany wcześniej minimalizm dotyczy także zastosowanych materiałów. W tym zakresie prym wiedzie surowy beton, szkło, drewno i metal. Surowce stylizowane na postarzałe mają kształtować atmosferę niewykończonego wnętrza.

Lampy do minimalistycznych wnętrz – nasze hity!

Naszą listę topowych lamp utrzymanych w industrialnym klimacie rozpoczynamy od modelu Cool Mat, którego nowoczesna forma w połączeniu z oryginalnym, ale chłodnym designem, doskonale odnajduje się we wnętrzach o niecodziennej stylistyce. Dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, od klasycznej czerni, po szarą, utrzymaną w kolorze miedzi lub złota. Jej uzupełnieniem może być niska lampa stojąca z tej samej serii Cool Matt, świetnie sprawdzająca się w roli dodatkowego oświetlenia.

Industrialna lampa wisząca na czarnych kablach   Lampa stojąca Cool Mat
To jednak nie koniec naszych propozycji. W dalszej kolejności plasuje się lampa wisząca w industrialnym klimacie stanowią splot kabli w złotych oprawkach – Cords. Jej atutem jest fakt, że daje nieograniczone możliwości zastosowania. Zarówno świetnie prezentuje się w formie bezwiednie zwisających kabli, jak również w klasycznym montażu.
Dla pasjonatów bardziej wyszukanych lamp, proponujemy model Azure od renomowanego producenta w branży oświetleniowej – firmy Eichholtz. Surowa forma, czarna kolorystyka i konstrukcja będąca połączeniem metalu i szkła idealnie spełnia wymogi narzucane przez industrialne, minimalistyczne przestrzenie.